26 października 2018 r. „Książka to przyszłość” – zajęcia dla uczniów klasy VII z SP w Siedlinie

siedlinglTradycyjnie w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji Renata Grabowska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, poprowadziła  dla uczniów klasy VII z SP w Siedlinie, zajęcia „Książka to przyszłość”. Temat nieprzypadkowy, takie jest bowiem hasło tegorocznego Miesiąca Bibliotek. Zajęcia miały na celu uświadomienie znaczenia książki w życiu człowieka oraz wyzwalanie pozytywnych motywacji do czytania książek. Uczniowie dyskutowali o przyszłości książki. Omawiano różne formy zapisu cyfrowego książki : audiobooki, e-booki, m-booki czy multibooki. Zastanawiano się czy e-booki należy traktować jako konkurencję dla tradycyjnej książki papierowej czy też może uzupełnienie i przyszłość czytelnictwa. Na lekcji uczniowie mieli też okazję poznać gry książkowe, inaczej zwane paragrafowymi.