konkurs2018glTradycyjnie z okazji Światowego Dnia Poezji Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku organizuje konkurs recytatorski. Tegoroczna 15. edycja odbyła się pod hasłem „Dla Niepodległej”. Temat nieprzypadkowy, chcieliśmy w ten sposób upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs ma zasięg powiatowy i w tym roku skierowany był do uczniów klas V-VII szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów z 18 szkół naszego powiatu. Do oceny umiejętności recytatorskich uczniów zaprosiliśmy Jury w składzie : Anna Goliasz – Starostwo Powiatowe, Grażyna Brzezińska – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, Katarzyna Myszyńska – ZSO w Płońsku, Joanna Witkowska – ZS nr 2 w Płońsku i Aleksandra wilk – BP w Płońsku. Jury dokonało następującego wyboru : I miejscePatryk Krzemiński – SP w Jońcu, II miejsce – Karolina Górnicka - SP w Zaborowie, III miejsce – Dawid Szczepański – SP nr 3 w Płońsku. Wyróżnienia otrzymali : Julia Czyżewska z SP w Smardzewie, Miłosz Pawłowski z SP w Mystkowie, Julia Górska z SP w Sarbiewie i Dawid Kowalski z SP w Grodźcu. Nagrody dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Bank Spółdzielczy w Płońsku.