glosneczyt2017gl29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Powstał on z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji w bibliotekach całej Polski odbywa się czytanie, w którym uczestniczą nauczyciele, ale też i zaproszeni goście. Pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku kolejny już raz uczestniczyli w tej akcji. Kierownik biblioteki, Renata Grabowska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 3, gdzie zorganizowano czytanie dla uczniów klas IV-VII. Zaproszeni goście czytali fragmenty „Wesela” oraz innych utworów St. Wyspiańskiego. W Szkole Podstawowej w Dzierzążni czytano wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. Do głośnego czytania zaproszono Katarzynę Karczewską z BP oraz dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz uczennice klasy VII . Czytaniu przysłuchiwała się grupa przedszkolaków oraz uczniowie klas pierwszych.  Akcji ma na celu przypomnienie, jak ważną funkcję w wychowaniu pełni czytanie. Dobór atrakcyjnych tekstów ma pokazać dzieciom, że czytanie może być świetną rozrywką.