konkursliteracki2017glW Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku po raz pierwszy zorganizowany został Powiatowy Konkurs Literacki  "Złap niezwykłą książkę". Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów. Przedmiotem konkursu było znalezienie, przeczytanie i opisanie interesującej książki (oryginalnej i wyjątkowej) oraz uzasadnienie, dlaczego warto ją przeczytać. Jury w składzie : M. Jakubowska z SP w Zaborowie, K. Szymańska MSCDN w Ciechanowie, A. Gajewska i K. Żochowska z ZS nr 2 w Płońsku oraz B. Ners-Lewandowska z SP w Sarbiewie, dokonało oceny prac i wyłoniło laureatów. I miejsce przyznano Juliannie Warchoł z Gimnazjum w Sochocinie, II miejsce ex aequo Wiktorii Szumskiej z Gimnazjum w Starym Gralewie oraz Ewie Machnackiej z Gimnazjum w Siedlinie, III miejsce Marcie Kaczmarek z Gimnazjum w Starym Gralewie. Jury zdecydowało również o przyznaniu wyróżnień. Otrzymały je Ilona Klonowska i Martyna Cendrowska z PGP w Płońsku. Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się kreatywnością w poszukiwaniach ciekawej lektury, nieszablonowym ujęciem tematu, wnikliwą analizą tekstu, osobistymi refleksjami odnoszącymi się do życia współczesnej młodzieży i jej problemów. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w Tygodniu Bibliotek. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płońsku, wręczyła Starosta Powiatu Płońskiego Anna Dumińska-Kierska oraz Anna Goliasz – naczelnik Wydziału Ogólno-Administracyjnego i Promocji.

Dziękujemy wszystkim za udział a laureatom gratulujemy!

Szczegółowe sprawozdanie z konkursu oraz pracę laureatki Julianny Warchoł można przecztać w nr 7 czasopisna Edu-wsparcie (str. 40). Zapraszamy do lektury!