tydzien2017glCo roku w dniach 8-15 maja organizowany jest Tydzień Bibliotek. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Celem organizowania obchodów jest promocja czytelnictwa oraz bibliotek., podkreślenie roli czytania w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na szeroką działalność bibliotek, która wykracza znacznie poza standardowe wypożyczanie książek. Tradycyjnie, jak co roku, płońska Biblioteka Pedagogiczna przyłączyła się do obchodów święta. Zorganizowano dni otwarte pod hasłem „Poznaj naszą bibliotekę”. Zgłoszone grupy miały okazję poznać bibliotekę „od zaplecza” oraz uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęciach. Odwiedzili nas uczniowie III kl. Z SP 3 oraz klasy I-III zSP w Polesiu.Odbyły się także warsztaty artystyczne dla nauczycieli „Obraz 3D z paper mache”, które poprowadziła nauczycielka Gimnazjum 2, Milena Pachla. Warsztaty takie w ramach cyklu „Nauczyciele-nauczycielom” prowadzone są od 2010 r. i cały czas cieszą się powodzeniem. Biblioteka włączyła się również w organizację konkursu odbywającego się w SP w Mystkowie „Z legendą wzdłuż Wisły” a kierownik Biblioteki - Renata Grabowska, wygłosiła prelekcję dla rodziców uczniów SP w Lisewie „Dlaczego warto czytać książki”. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu zorganizowanego dla uczniów gimnazjów powiatu płońskiego „Złap niezwykłą książkę”.