jajkaglOd 21 kwietnia w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku można oglądać mini wystawkę zdobionych jajek wielkanocnych autorstwa Katarzyny Rólki. Jajko, będąc symbolem odradzającego się życia, nierozerwalnie związane jest ze świętami wielkanocnymi. I to nie tylko jako potrawa pojawiająca się na świątecznym stole, ale też jako element dekoracyjny. Jajko jest wdzięcznym elementem do dekorowania, szczególnie, że nie trzeba używać kruchych wydmuszek odkąd na rynku pojawiły się jajka styropianowe. Dzięki temu można zastosować dowolną technikę dekorowania. Głównym elementem zdobniczym pani Kasi są tasiemki, które upiększa drobniejszymi elementami, np. cekinami, perełkami itp. Wystawkę dotychczas obejrzeli uczniowie kl. III SP 2 w Płońsku. Dzieci przy tej okazji poznały również naszą bibliotekę i uczestniczyły w zajęciach dla nich przygotowanych.