prelekcjaW bieżącym roku szkolnym jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa jest upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Dla bibliotek nie jest to żadna nowość, gdyż zawsze w swej działalności starają się wpływać na rozwój czytelnictwa. W tym tez celu realizujemy różne zadania mające zachęcić do sięgania po książkę. W dobie powszechnej cyfryzacji nie jest to zadanie łatwe. Stosujemy więc różne formy pracy. I tak 26 października kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku, Renata Grabowska wystąpiła z prelekcją dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum w Siedlinie. Jej wystąpienie i prezentacja multimedialna dotyczyło zagadnienia „Dlaczego warto czytać książki ?” Dalsza część spotkania upłynęła na pokazaniu, że tekstem literackim można się też świetnie bawić. Celem prelekcji było ukazanie korzyści płynących z czytania i zwrócenie uwagi, że czytanie to nie obowiązek – to przyjemność.