Sieć współpracy z bibliotekarzami szkolnymi przy Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku – podsumowanie

siecgl16W roku szkolnym 2015/16 przy Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku działała sieć współpracy dla bibliotekarzy szkolnych. Na podstawie diagnozy potrzeb uczestników, przeprowadzonej podczas pierwszego spotkania, zdefiniowane zostały dwa obszary pracy sieci:

1. Ewidencja darmowych podręczników nowym obowiązkiem bibliotekarzy szkolnych,

2. Realizacja projektu „Książki naszych marzeń”.

Działalność sieci przebiegała zgodnie z przyjętym harmonogramem i była dokumentowana po każdym spotkaniu. Pomiędzy spotkaniami uczestnicy mieli możliwość kontaktowania się również poprzez pocztę elektroniczną, utworzoną specjalnie dla potrzeb członków sieci. Umieszczane były na niej wypracowane narzędzia i materiały szkoleniowe, informacje dla uczestników, zaproszenia na spotkania i imprezy czytelnicze, linki do ciekawych stron i filmów w Internecie. Na spotkaniu uczestnicy wyrazili swoją opinię na temat działania sieci, wypełniając ankietę ewaluacyjną. Nauczyciele oceniali trzy zakresy pracy sieci:

- spotkania sieci,

- działania koordynatora,

- mocne i słabe strony sieci współpracy i samokształcenia.

W dyskusji uczestnicy wyrazili również swoje uwagi dotyczące przyszłości pracy sieci oraz wskazali zagadnienia, którymi chcieliby się zająć w przyszłości. Najczęściej powtarzany był temat konstruowania ciekawych planów pracy biblioteki szkolnej. Całość grupy zadeklarowała chęć uczestnictwa w jej pracach w przyszłym roku szkolnym.