jajko2016Tym razem warsztaty dla nauczycieli organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczna w Płońsku, poprowadziła nasza koleżanka z BP w Ciechanowie – Małgorzata Komor. Małgosia uczyła nas jak wykonać jajko metodą kanzashi. Kanzashi jest japońską sztuką zdobniczą podobną do orgiami tyle, że w materiale, nie papierze. Początkowo metodą tą wykonywano zdobienia akcesoriów do włosów. Obecnie zdobi się wszystko na co tylko pozwala wyobraźnia. Na naszych warsztatach, z okazji zbliżających się świąt, uczyłyśmy się zdobić jajko. Jest to technika wymagająca precyzji i dość czasochłonna. Konieczne jest też użycie kleju na gorąco. Do wykorzystania w szkole na zajęciach pozalekcyjnych, ale raczej ze starszymi uczniami.