kobietaglPoetycko-artystyczny wieczór „Kobieta i miłość”, który odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku , nawiązywał do zbliżającego się Dnia Kobiet. Bohaterkami spotkania były Jolanta Smykowska – malarka i Katarzyna Michalska – poetka. Pani Katarzyna jest ciechanowianką, absolwentką filologii polskiej i logopedii. W wolnych chwilach pisze. Jest autorką tomiku „Przybądź! Jeśli się nie boisz…”. Jej poezja to przede wszystkim erotyki, ale też wiersze o tematyce wspomnieniowo-refleksyjnej. Cześć wierszy wybranych przez panią Katarzynę usłyszeliśmy w interpretacji uczennic ZSO w Płońsku- Karoliny Piechockiej i Karoliny Adamiec. Licznie przybyli goście mogli też obejrzeć wystawę prac Jolanty Smykowskiej – sierpczanki. Pani Jolanta realizuje się głównie jako portrecistka, ale interesuje się też rzeźbą, ceramiką a także próbuje swych sił w poezji. Uczestniczyła w plenerach ogólnopolskich a jej prace prezentowane były na wielu wystawach. Wystawę prac pani Jolanty będzie można oglądać w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku do końca marca. Wieczór uświetnili swą grą uczniowie PSM I st. w Płońsku oraz płońskiej filii PSM II st. w Płocku : Maja Witulska, Basia Laszuk, Sylwia Mękarska, Lidia Kowalik, Ania Dąbrowa, Michał Ludwiczak, Adam Koźniewski oraz Damian Goszczyński. Uczniom akompaniowała pani Anna Koźniewska.