Sieć współpracy z bibliotekarzami szkolnymi przy Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku

Spotkanie organizacyjne

W pierwszym spotkaniu sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu płońskiego uczestniczyło 21 nauczycieli. W większości nauczyciele mianowani i dyplomowani ze stażem pracy od 9 do 30 lat. Spotkanie organizacyjne służyło zdiagnozowaniu potrzeb i wyłonieniu obszarów współpracy oraz ustaleniu form porozumiewania się i wstępnych terminów spotkań. Tematyka spotkań dotyczyła będzie dwóch obszarów : ewidencji bezpłatnych podręczników oraz realizacji projektu „Książki naszych marzeń”.

Ewidencja darmowych podręczników nowym obowiązkiem bibliotekarzy szkolnych – teoria a praktyka – spotkanie sieci współpracy

W spotkaniu na temat ewidencji podręczników uczestniczyli wszyscy nauczyciele przybyli na spotkanie organizacyjne. Prowadząca spotkanie zapoznała nauczycieli z interpretacją wytycznych Ministerstwa. Dużo uwagi poświecono regulaminowi i podkreślano, że musi to być szczegółowy dokument tak, aby uwzględniał różne przypadki. Obecni na spotkaniu nauczyciele otrzymali wzory przydatnych dokumentów, protokołów, regulaminów. Zdecydowano o kolejnym wspólnym spotkaniu przed końcem roku, żeby omówić przebieg zwrotów podręczników, stan oddawanych książek, decyzje wg jakiego klucza przydzielać je w przyszłym roku, gdyż prawdopodobnie będą częściowo zniszczone.

Spotkanie nauczyciele uznali za bardzo pomocne. I zaproponowano, aby kolejne spotkanie dotyczyło realizacjo projektu „Książki naszych marzeń”, ustalono też wstępne terminy spotkań.