anioly2014W grudniu w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku można było oglądać wystawę „Anioły drzemią w nas”. Autorką prac jest Mirosława Graczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Dzierzążni. Prezentowane anioły wykonane są szydełkiem z kordonka. Powstałe koronki należy wykrochmalić i wtedy prezentują się niezwykle pięknie. Nie były to anonimowe anioły, lecz znane każdemu z nas od dziecka, np. Anioł Stróż czy Anioł Dobrej Nadziei. Wykonanie takiego koronkowego cudeńka wymaga ogromnej wytrwałości, dokładności i przede wszystkim talentu, który p. Mirosława niewątpliwie ma. Wolne chwile poświęca nie tylko szydełkowaniu, ale też tworzeniu innych ozdób, np. zdobienia metodą decoupage’u pisanek, wyrobów szklanych czy zawieszek.

Wystawa bardzo podobała się zarówno naszym czytelnikom, jak i dzieciom, które odwiedziły Bibliotekę.