pudelkaglKolejne warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku, z cyklu „Nauczyciele-nauczycielom”, poprowadziła p. Monika Witkowska ze Szkoły Podstawowej w Sarbiewie. Kartki – pudełka to rodzaj kartek przestrzennych, wykonanych na różne okazje. Z racji zbliżających się świąt, na naszych warsztatach uczyłyśmy się robić kartki świąteczne. Sposób wykonania w zasadzie jest identyczny, inaczej dekorujemy. I tu wszystko zależy od naszej wyobraźni i umiejętności. Ozdoby mogą być płaskie lub trójwymiarowe. Wykonanie takiej przestrzennej kartki jest bardzo czasochłonne i wymaga precyzji. "Kartki-pudełka" można tworzyć z dziećmi na zajęciach, ale raczej z uczniami starszych klas szkoły podstawowej bądź gimnazjum.