dluto12 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku odbyły się warsztaty rzeźbiarskie dla amatorów „Drewno i dłuto”. Poprowadził je znany płoński rzeźbiarz Sławomir Zembrzuski. Warsztatom towarzyszyła wystawa rzeźb autorstwa zarówno p. Sławomira, jak i jego kolegów-rzeźbiarzy.

W krótkim wstępie p. Sławomir zaprezentował różne techniki stosowane w rzeźbie, omówił rodzaje i możliwości wykorzystania drewna a także zaprezentował niezbędne narzędzia. Później uczestnicy warsztatów mieli możliwość sprawdzić swoje możliwości w praktyce. I śmiało można powiedzieć, że pod tak znakomitym okiem nawet osoby trzymające dłuto po raz pierwszy w dłoniach, pokazały, że chcieć to móc. Może nasze prace trudno nazwać rzeźbą, ale początki są obiecujące. Szczególnie przedstawiciel młodego pokolenia, obecny na naszych warsztatach,  „złapał bakcyla”. Sławomir Zembrzuski warsztaty dla uczniów prowadzi również w szkołach i cieszą się one dużym zainteresowaniem.