8-15 maja 2014 r. – Tydzień Bibliotek - „Czytanie łączy pokolenia”

tydzien2014Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem „ Czytanie łączy pokolenia”. Również Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku włączyła się aktywnie w odchody tego święta . W programie znalazły się w ramach Dni Otwartych spotkania z dziećmi, wystawki książek oraz bookcrossing. Nowością była możliwość bezpłatnego zapisania się do Biblioteki oraz abolicja dla dłużników. Rezygnując z opłat chcieliśmy zachęcić do korzystania z naszych usług osoby niebędące pracownikami oświaty oraz zmobilizować do zwrotu książek czytelników przetrzymujących książki. Obchody rozpoczęliśmy wystawką przybliżającą postać i twórczość Oskara Kolberga. Kolejne wystawy dotyczyły tradycji obchodów Tygodnia Bibliotek oraz historii biblioteki. Na zakończenie zaproponowaliśmy „Książkę na majówkę”. W Dniach Otwartych uczestniczyły dzieci z przedszkola „Kolorowe kredki” oraz uczniowie z SP 2 w Płońsku a tematami spotkań były „Bliskie spotkania z książką i biblioteką” oraz „Przedszkolak poznaje bibliotekę”.