Rozwój kompetencji pracowników bibliotek pedagogicznych w zakresie wspomagania pracy szkoły –konferencja

konf.oreRenata Grabowska, kierownik płońskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, brała udział w konferencji Rozwój kompetencji pracowników bibliotek pedagogicznych w zakresie wspomagania pracy szkoły, zorganizowanej w ramach projektu "System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół" przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Konferencja zgromadziła 150 przedstawicieli bibliotek pedagogicznych z całej Polski. Wykłady i warsztaty poświęcone były następującym zagadnieniom :

- wspomaganie pracy szkół i doskonalenie nauczycieli

- zarządzanie zmianą w organizacji

- rozwój zawodowy pracowników

- planowanie zadań biblioteki z wykorzystaniem posiadanych zasobów.

Nowe zadania dla bibliotek zapisane w rozporządzeniu nie są jednak dla bibliotekarzy niczym nowym, gdyż od lat biblioteki pedagogiczne mają swoje, od dawna wypracowane miejsce we wspomaganiu szkół. Nowością jest organizacja sieci współpracy i sposób dokumentowania działalności. Konferencje tego typu są bardzo ważne dają bowiem możliwość wymiany doświadczeń i okazję do dyskusji na temat czekających nas zmian.