Świat koni huculskich – wernisaż wystawy fotograficznej

huculglowne9 pażdziernika gościliśmy w  Bibliotece Pedagogicznej     w Płońsku pasjonatkę fotografii Katarzynę Rólkę oraz Bartłomieja Osińskiego, hodowcę koni huculskich. Pani Katarzyna,   od niedawna członek STZP "Art-Płona", pasjonuje się fotografią od dzieciństwa. Jej ulubionym tematem jest przyroda i wszystko wokół niej. Jednym z wdzięczniejszych tematów pojawiających się na jej fotografiach są konie huculskie. Konie te są rasą górską i niegdyś używano ich głównie jako jucznych. Obecnie często wykorzystuje się je w hipoterapii, gdyż są niezwykle łagodne, cierpliwe             i inteligentne. Bez końca mógłby o nich opowiadać pan Bartłomiej Osiński – nie tylko hodowca, ale przede wszystkim miłośnik tych niezwykłych zwierząt. Pan Bartłomiej od dzieciństwa miał kontakt z końmi i nawet fakt, iż został inżynierem chemikiem, nie zmniejszył jego  miłości do zwierząt. Dziś łączy doświadczenie zawodowe z pasją zajmując się produkcją środków czyszczących oraz hodowlą koni huculskich. Jest członkiem Polskiego Związku Hodowców Konia Huculskiego a jego konie uczestniczą     w Ogólnopolskim Czempionacie Użytkowym i Hodowlanym. To właśnie w jego hodowli w Miszewie Wielkim           pani Katarzyna znalazła obiekty do fotografowania.
Nasz wieczór uświetnił występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej  I st. Koncert przygotował                                 pan Jacek Małachowski, który również wykonał  niezwykle ekspresyjnie utwór W. Zołotariewa Ferapontov Monaster. Poza tym wystąpili Maciej Skrzeczkowski, Przemysław Fronczak, Karolina Urbańska i Marcelina Danilewicz. Akompaniowała pani Anna Koźniewska – nauczycielka w PSM.