15 maja 2013 r. – Komiks edukacyjny – warsztaty dla nauczycieli w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku

Komiks jako krótka i dość prosta forma przekazu trafia w gust uczniów. Można go wykorzystać przy tworzeniu prezentacji, ilustracji w gazetce, do popularyzowania prawidłowych zachowań. Komiks z powodzeniem można również zastosować w edukacji wczesnoszkolnej. Własnoręczne wykonanie komiksu nie jest łatwe, wymaga bowiem zdolności plastycznych, ale wykonanie e-komiksu nie powinno nikomu nastręczać trudności. Jedną z łatwiejszych, bezpłatnych aplikacji jest ToonDoo. Warsztaty na temat tworzenia komiksu edukacyjnego z wykorzystaniem serwisu ToonDoo poprowadziła Elwira Stolpa. Nauczyciele uczestniczący w warsztatach otrzymali dodatkowo materiały ułatwiające samodzielną pracę.