8-15 maja 2013 r. – Tydzień Bibliotek - „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. W tym roku święto to przebiegało pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. Włączając się do ogólnopolskich obchodów Tygodnia Bibliotek chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że nasza biblioteka jest nie tylko wypożyczalnią książek, ale też miejscem inspiracji i realizacji wielu ciekawych pomysłów skierowanych do różnych grup wiekowych. W programie obchodów znalazły się warsztaty dla nauczycieli, lekcje i konkursy dla dzieci.

9 maja Katarzyna Karczewska poprowadziła zajęcia dla uczniów klasy II SP 2 w Płońsku. Zajęcia pod tytułem „Życzenia dla biblioteki” łączyły w sobie elementy zajęć biblioteczno-plastycznych, quizu o bibliotece oraz konkursu. Z kolei 10 maja odbyły się warsztaty z elementami biblioterapii dla przedszkolaków, które poprowadziła Maria Wilk.

Wszystkim spotkaniom towarzyszyła wystawa podsumowująca dotychczasowe warsztaty organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczna w Płońsku oraz prezentacja książek pod wspólnym tytułem „W krainie kreatywności”. Przygotowałyśmy również okazjonalną gazetkę o naszej bibliotece.