Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

21 marca jest Światowym Dniem Poezji. Z tej okazji w naszej bibliotece odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Celem konkursu  było zachęcenie dzieci do sięgania po poezję i uwrażliwianie na piękno słowa poetyckiego a także rozwijanie zdolności recytatorskich i kształcenie umiejętności rywalizacji. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz do uczniów gimnazjów. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa dokonała następującego wyboru :

W kategorii szkół podstawowych :

I miejsce – Ada Żochowska, SP w Siedlinie

II miejsce – Anna Załęcka, SP w Zaborowie

III miejsce – Sylwia Zdunek, SP w Płońsku

W kategorii szkół gimnazjalnych :

I miejsce – Mariusz Jóżwiak, Gimnazjum w Polesiu

II miejsce – Justyna Palusińska, Gimnazjum nr 2 w Płońsku, Klaudia Jastrzębska, Gimnazjum w Siedlinie

III miejsce – Tomasz Strzałkowski, PGP w Płońsku

Piotr Falęcki, PGP w Płońsku

Przyznano też wyróżnienia : Justynie Żochowskiej z Lisewa, Karolinie Opolskiej z Polesia oraz Hannie Lewandowskiej i Oli Kornatowskiej z G 2 w Płońsku.

Wszystkim laureatom gratulujemy!