Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

100 scenariuszy zajęć na 100 lekcji wychowania fizycznego : poradnik metodyczny z propozycjami scenariuszy zajęć dla klas  IV-VIII szkoły podstawowej do programu nauczania "Ruch - zdrowie dla każdego 2" / Stanisław Żołyński. - Rzeszów : Wydawnictwo Oświatowe "Fosze", copyright 2021.

Poradnik zawiera konkretne jednostki tematyczne, zawarte w osiemnastu aktywnościach fizycznych, występujących w rocznych planach pracy klas IV–VIII oraz w planach pracy zajęć do wyboru.

Sygn. MPLO 43731 Płońsk

Logopedia przedszkolna i wczesnoszkolna.T. 1, Rozwój sprawności językowych : podstawowe problemy logopedyczne / redakcja naukowa: Aneta Domagała, Urszula Mirecka. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2021.

Monografia  jest  bogatym zbiorem wiedzy logopedycznej. Autorzy oparli się przede wszystkim na najnowszych osiągnięciach naukowych z zakresu zaburzeń mowy, a także na aktualnych wynikach działań praktycznych w zakresie terapii różnych zaburzeń mowy, które mogą wystąpić w gronie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W pułapce myśli - dla nastolatków : jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem / Louise Hayes, Anna Bailey, Joseph Ciarrochi. – Sopot : GWP, 2021.

To wyczerpujący poradnik, który wyróżnia lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie.

Niska samoocena u dzieci : praktyczny poradnik dla specjalistów i rodziców / Margot Sunderland. – Sopot : GWP, 2021.

Dzięki tej książce łatwiej zrozumieć dziecięce poczucie braku wartości i dotrzeć do źródeł niskiej samooceny dziecka. Czytelnik dowie się także, jak rozmawiać z dzieckiem, by pomóc mu przepracować problemy.

Jak rozpoznać i pokonać uzależnienie od smartfona : praktyczne wskazówki i ćwiczenia /  Hilda Burke. – Warszawa : Zwierciadło, 2021.

Poradnik pokazuje, jak zrozumieć nałogowe zachowania i jak one kontrolują nasze życie. Wykorzystując praktyczne wskazówki i interaktywne ćwiczenia, można powstrzymać niezdrowe nawyki.

My daliśmy radę, tobie też się uda! : przewodnik po życiu na świecie dla osób z zespołem Aspergera / Tony Attwood, Craig R. Evans, Anita Lesko. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2020.

To zbiór porad sformułowanych przez znane osoby z zespołem Aspergera lub autyzmem wysokofunkcjonującym i kierowanych do innych osób ze spektrum.

To nie jest trudne! : ćwiczenia rewalidacyjne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym / Aleksandra Sadowska-Krajewska, Dagna Czerwonka.- Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2020.

Ćwiczenia rewalidacyjne mają za zadanie usprawnić zaburzone funkcje rozwojowe oraz intelektualne. Dzięki nim można pomóc dzieciom z określonymi problemami lepiej funkcjonować w otaczającej je rzeczywistości.

Żywicielka /  Deborah Ellis. - Warszawa :  Wydawnictwo Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja,  copyright 2021.

Trylogii zawierając wszystkie tomy („Żywicielka”, „Podróż Parvany”, „Shauzia”). Historia Parvany żyjącej w kraju opanowanym przez talibów.