Nowe książki marzec-kwiecień 2023 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Skup się na 5 minut : jak wyćwiczyć koncentrację i poprawić swoją wydajność /  Tiffany   Shelton Mariolle. - Gliwice : Helion S.A.,  copyright 2021.

W tej książce czytelnik odnajdzie kilkadziesiąt prostych, skutecznych ćwiczeń   ułatwiających odzyskanie uważności i skupienie uwagi. Można je włączyć do codziennej   rutyny. Są też ćwiczenia stanowiące rodzaj treningu uwagi, aby stopniowo stawała się   doskonalsza i mogła trwać dłużej.

Początek końca? : rozmowy o lodzie i zmianie klimatu / Julita Mańczak, dr Jakub Małecki.   - Kraków : Znak Litera Nova, 2021.

Reportaż o zmianie klimatu, który pozwoli zrozumieć świat, w jakim żyjemy.

Rodzicielstwo zastępcze : diagnoza - krytyka - możliwości zmian : perspektywa   (auto)biograficzna / Rafał Adamczewski. - Bydgoszcz : Notitia Oficyna Wydawniczo-   Edukacyjna, 2020.

Celem publikacji jest poznanie, opisanie i zrozumienie doświadczeń rodziców     zastępczych oraz przedstawienie wskazówek umożliwiających usprawnienie rodzinnych   form opieki nad dzieckiem osieroconym.

Nauczyciel w obliczu szans i zagrożeń współczesnego świata : w perspektywie kształcenia i pracy zawodowej / Aneta Jegier, Stefan T. Kwiatkowski, Beata Szurowska. - Warszawa : Difin, 2021.

Książka zawiera podstawy teoretyczne oraz wskazówki metodyczne i propozycje   rozwiązań, które z pewnością okażą się przydatne zarówno w pracy, jak i w organizacji   kształcenia.

Coaching rodzicielski : jak pomóc swojemu dziecku rozwinąć skrzydła i w pełni   realizować jego potencjał? / David Miskimin, Jack Stewart. - Wrocław : Wydawnictwo Po   Prostu, 2019.

Bestseller na polskim rynku dotyczący zagadnienia coachingu rodzicielskiego. Książka   zawiera szereg podpowiedzi i narzędzi do wspierania dzieci przez rodziców/opiekunów w   najtrudniejszym, ale też najprzyjemniejszym na świecie zawodzie - rodzica.

Parkinson : poradnik dla pacjentów i ich bliskich /  Iwona Schymalla [oraz Margit   Kossobudzka, Wojciech Moskal]. - Warszawa : Agora ; Lublin : Fundacja Parkinsona,  2019.

Książka o chorobie Parkinsona opowiada z różnych perspektyw, gdyż takie spojrzenie   pozwoli zrozumieć „naszą” (zarówno chorych, ich rodzin, jak i lekarzy) chorobę i   skutecznie z nią walczyć.

Długowieczność w zdrowiu : radość - sport - seks / Piotr Błajet. - Łódź : Wydawnictwo   Uniwersytetu Łódzkiego, 2021.

Autor zwraca uwagę na trzy aspekty życia, które warto pielęgnować mimo upływających   lat – radość, sport i seks. Poza rozważaniami teoretycznymi proponuje proste ćwiczenia i   praktyki, które na długo pozwalają zachować aktywność fizyczną, a także psychiczną i   duchową.