Nowe książki wrzesień-październik 2022 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

 

 Scenariusze z języka polskiego : od antyku do oświecenia : I klasa liceum : karty   pracy, prezentacje, sprawdziany, powtórzenia do matury / Agnieszka Nagalska. -   Warszawa : Difin, 2019.

 Książka skierowana jest do nauczycieli języka polskiego, zawiera zbiór 30 scenariuszy z   kartami pracy czy prezentacjami. Dodatkowo, przy każdej epoce, znajduje się   sprawdzian i podsumowanie do matury.

 Sygn. MPLO 43401

 

 

 

 

 

 Fińskie dzieci uczą się najlepiej / Timothy D. Walker. - Kraków : Wydawnictwo   Literackie, 2020.

 To historia amerykańskiego nauczyciela, który – kompletnie wypalony – wyjechał do   Finlandii, gdzie na nowo odnalazł sens swojej pracy, a dziś pomaga przenieść fenomen   fińskiego cudu edukacyjnego w inne zakątki świata.

 Sygn. MPLO 43409

 

 

 

 

 

 

 Co robić, gdy brakuje ci odwagi? : kultowy poradnik dla nastolatków / Jennifer   Shannon. - Gdańsk : Wydawnictwo Levyz : Therapy Tools, 2020.

 Książka nie tylko dla nastolatków, ale dla wszystkich, którzy chcą samodzielnie   pracować z lękiem społecznym. Prosta treść i rysunki sprawiają, że książka jest   przystępna i łatwa do zrozumienia.

 Sygn. MPLO 43416

 

 

 

 

 

 

 Ajurweda dla kobiet : ajurwedyjskie kuracje ziołowe /  Atreya. - Kraków : Zielone   Wydawnictwo, 2020.

 Książka przeznaczona jest dla wszystkich kobiet, które troszczą się o stan swojego   zdrowia i chcą go aktywnie kształtować.

 Sygn. MPLO 43442

 

 

 

 

 

 Wysoko wrażliwe dziecko : jak je zrozumieć i pomóc mu żyć w przytłaczającym   świecie? / Elaine Aron. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2020.

 Praktyczny poradnik, który pomoże rodzicom, nauczycielom i opiekunom zrozumieć   wysoko wrażliwe dziecko i jego potrzeby i wychować je na szczęśliwego, zdrowego i   silnego – wysoko wrażliwego – dorosłego.

 Sygn. MPLO 43474

 

 

 

 

 

 

 Misja : TATA : ojcostwo to wspaniała przygoda, ale lepiej się na nią przygotuj! / Rob   Kemp. - Warszawa : MT Biznes, 2021.

 To przewodnik po kolejnych etapach życia dziecka. Czytelnik znajdzie w  nim   praktyczne i oszczędzające zdrowie metody radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami   na każdym etapie rozwoju dziecka.

 Sygn. MPLO 43488

 

 

 

 

 

 

 Druga młodość, cóż z tego, że druga / Caroline de Maigret i Sophie Mas we   współpracy z Anne Berest i Audrey Diwan.- Warszawa : Muza, 2021.

 To przewodnik wypełniony nostalgicznymi, pełnymi humoru opowieściami o starzeniu   się. Pełen dobrych rad dotyczących tego, jak żyć, w co się ubierać, jak o siebie zadbać i   czuć się dobrze.

 Sygn. MPLO 43495 

 

 

 

 

 

  

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)