Nowe książki lipiec-sierpień 2022 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Lubię głoski, rytm i ruch! : ćwiczenia uwagi słuchowej, koordynacji słuchowo-      ruchowej oraz syntezy i analizy słuchowej / Małgorzata Barańska.- Gdańsk :   Wydawnictwo Harmonia, 2020.

Książka przydatna do pracy z najstarszymi przedszkolakami oraz uczniami objętymi   terapią pedagogiczną oraz mającymi specjalne potrzeby edukacyjne. W książce   znajduje się 36 scenariuszy zajęć.

Akcja adaptacja : jak pomóc sobie i dziecku w zaprzyjaźnieniu się z przedszkolem /   Agnieszka Stein. - Warszawa : Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja,  [2019].

Głównym tematem książki jest osiągnięcie równowagi pomiędzy wizjami i   pragnieniami a rzeczywistością. A także między różnymi potrzebami różnych członków   rodziny.

Pokonać nałóg : metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków   / Patt Denning, Jeannie Little. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego,   2019.

Autorki przedstawiają 12-stopniowy program, w którym terapeuta z empatią   podchodzi do pacjenta, pomagając mu w zredukowaniu szkód wynikających z   używania alkoholu i narkotyków oraz krok po kroku ułatwiając mu wyjście z nałogu.

Nienawiść w przestrzeni publicznej / redakcja naukowa Urszula Jakubowska, Piotr   Szarota. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN : Instytut Psychologii Polskiej   Akademii Nauk, 2020.

Próba zrozumienia uwarunkowań zjawiska nienawiści w przestrzeni publicznej aby   przynajmniej osłabić nieco wpływ, jaki ma ona na nasze życie i relacje z innymi.

Klimat to my : ratowanie planety zaczyna się przy śniadaniu / Jonathan Safran Foer. -   Warszawa : Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2020.

Autor próbuje toczyć walkę z czymś, co można by nazwać „systemową niewiarą w   kryzys klimatyczny”, ale i z własnymi słabościami i wyrzutami sumienia z powodu   niedostatecznych działań na rzecz ratowania planety. Gdybyśmy bowiem poważnie   traktowali widmo zagłady, jakie nad nami krąży, już dawno odrzucilibyśmy samoloty i   samochody jako środki transportu, zakazalibyśmy użycia paliw kopalnycha przede   wszystkim zrezygnowalibyśmy z jedzenia produktów zwierzęcych.

Uczę się samodzielności : karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością   intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Cz. 1, Samoobsługa /  Renata   Naprawa, Alicja Tanajewska. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2020.

Materiały zgodne z podstawą programową.

Gorzko, gorzko / Joanna Bator. - Kraków : Wydawnictwo Znak,  2020.

To to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach   czterech pokoleń kobiet.