Nowe książki maj-czerwiec 2022 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

60 zabaw żłobkowych : materiały dla opiekunów, psychologów i logopedów / Anna   Różańska-Gał, Joanna Kuś, Joanna Wasilewska-Kogut.- Gdańsk : Wydawnictwo   Harmonia, 2020.

Autorki proponują scenariusze zabaw rozwojowych do wykorzystania przez   opiekunów, psychologów i logopedów pracujących w nowoczesnych żłobkach, ale   również rodziców pragnących działać stymulująco na swoje dzieci.

Psychologia stresu : korzystne i niekorzystne skutki stresu życiowego / Irena Heszen. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020.

Autorka  prowadzi Czytelnika przez krytyczny przegląd teorii stresu, analizę procesu   radzenia sobie, jego efektywności, kosztów i konsekwencji. Przybliża   kwestionariuszowe i alternatywne metody badania tych zagadnień a także nowe   wątki teoretyczne w badaniach nad stresem i radzeniem sobie.

Sygn. MPLO 42890, 43162

Zarządzanie miastem kreatywnym a rozwój zawodów kreatywnych : aspekty   teoretyczne i empiryczne / Aneta Sokół, Kamila Słupińska, Karolina Drela, Magdalena   Kogut-Jaworska. - Warszawa : CeDeWu, 2020.

W książce przedstawiono nowe podejście do działań miast w pobudzaniu rozwoju   sektorów i zawodów kreatywnych

Q edukacji cyfrowej / Marlena Plebańska, Aleksandra Szyller, Małgorzata   Sieńczewska. - Warszawa : Difin, 2020.

Celem książki jest kompleksowa analiza wykorzystania technologii cyfrowych   w szkołach na wszystkich poziomach edukacyjnych oraz wypracowanie na jej   podstawie rekomendacji w zakresie metod, form oraz  narzędzi pracy niezbędnych   w procesach dydaktycznych realizowanych z wykorzystaniem technologii cyfrowych.

Szkoła jako przestrzeń uznania / Mirosława Nowak-Dziemianowicz. - Warszawa :   Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020.

Autorka koncentruje się na edukacji na różnych poziomach instytucjonalnej   organizacji. Próbuje pokazać potencjał zmian i możliwości rozwiązywania   współczesnych problemów.

Bezpieczeństwo państwa - wybrane problemy : relacje międzynarodowe - polityka   zbrojeniowa - potencjał obronny / redakcja naukowa Dariusz S. Kozerawski, Rafał K.   Bazela. - Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek, 2020.

Prezentowana książka przedstawia zagadnienia poświęcone relacjom   międzynarodowym oraz zewnętrznym i wewnętrznym wyzwaniom bezpieczeństwa.

DyrdyMarki czyli Ja już nic nie muszę / Marek Niedźwiecki. - Warszawa : Wielka   Litera, copyright 2020.

Wspomnienia Marka Niedźwieckiego, który przywołuje anegdoty ze spotkań z   piosenkarzami, ciekawostki z pracy w radiu, czy też szczególiki z nastoletniego życia i   wejścia w dorosłość.