Nowe książki marzec-kwiecień 2022 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców : jak uwolnić się od przeszłości i   zacząć nowe życie / Lindsay C. Gibson. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu   Jagiellońskiego, copyright 2018.

Autorka pokazuje, jak pokonać traumy z dzieciństwa. Uczy, w jaki sposób kontrolować     reakcje na zachowania niedojrzałych rodziców i unikać rozczarowań, a także budować     nowe, pozytywne relacje.

Biologiczne podstawy psychologii / James W. Kalat. - Warszawa : PWN, 2020.

Nowa edycja podręcznika, który został zaktualizowany o najnowszą wiedzę na temat  funkcjonowania ludzkiego mózgu – autor wzbogacił ją o wyniki badań pochodzących z  prawie 700 nowych publikacji.

Czy Kopciuszek musi być dziewczyną : edukacja polonistyczna bez schematów   rodzajowych  Karolina Kwak. - Kraków : Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac   Naukowych Universitas, copyright 2019.

Czytelnik ma szansę prześledzić proces dookreślania siebie, własnego światoodczucia,   wizji rzeczywistości, które wyzwala dydaktycznie zaaranżowane spotkanie z literaturą.

Wielkie zarazy ludzkości : jak choroby i epidemie wpływały na dzieje cywilizacji /   Maciej Rosalak. - Warszawa : Fronda, copyright 2020.

Książka traktuje o epidemiach różnych chorób zakaźnych nękających ludzkość, od   starożytności po współczesność i o ich roli i wpływie na dzieje świata, na rozwój i   upadek państw i narodów.

Historia terroryzmu : od starożytności do Da'isz / Gérard Chaliand, Arnaud Blin. -  Warszawa : Państwowy Instytut Wydawniczy,  2020.

Publikacja pozwala na głęboką analizę samego zjawiska terroryzmu oraz ewolucji jego  postrzegania. Czytlenik może prześledzić wszystkie przejawy i formy terroryzmu na  przestrzeni dziejów ‒ od Zelotów i Asasynów, poprzez XIX-wiecznych anarchistów,  terror rosyjski w służbie państwa, współczesne formy wyrosłe po roku 1968, aż po  radykalny fundamentalizm muzułmański bojowników Al-Ka’idy i Państwa Islamskiego.

Non possumus : niezgoda, której uczy kosciół / Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński.-  Warszawa : Demart, 2021.

Autorzy w kilkunastu wywiadach rozmawiają o wierze, o Kościele, o moralności, o   chrześcijanach. Każdy rozdział ma swój aspekt: raz jest to ustalenie granicy co w   wierze   jest obowiązujące, a co dowolne; innym razem - czy źródła wiary (Pismo Św.   Tradycja, etc.) zmienia się; kiedy indziej - czy Kościół ma być raczej podobny do świata   czy niepodobny.

Opowieść podręcznej / Margaret Atwood . - Warszawa : Wielka Litera, copyright   2020.

Autorka przedstawia Świat, jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są   jedynym prawem. Na podstawie powieści powstał serial.