Nowe książki styczeń-luty 2022 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Bingo matematyczne : gry matematyczne dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej   / Joanna Świercz. -Opole : Wydawnictwo Nowik, 2019.

Książka zawiera ponad 1600 zadań zebranych w 55 zestawów, które służą do gry w   bingo matematyczne. Konstrukcja książki umożliwia ćwiczenie ponad 80%   umiejętności wymienionych jako konieczne w podstawie programowej z matematyki   dla II etapu edukacyjnego.

Eksperymenty krok po kroku / Patrycja Zarawska. - Warszawa : Wilga, copyright   2020.

Książka prezentuje 35 eksperymentów, które można wykonać w domu i które   otworzą przed dzieckiem magiczny świat nauki. Nie trzeba specjalistycznych   przyrządów ani odzieży ochronnej, wystarczy tylko ta książka i ciekawość młodego   naukowca!

Dziecko i nastolatek w żałobie : rola nauczycieli i pedagogów / Agnieszka   Paczkowska. - Gdańsk : Fundacja Hospicyjna, 2020.

Na zasadniczą część książki składają się obraz przebiegu żałoby u dzieci i   nastolatków oraz prezentacja działań pomocowych ze strony szkoły. Przykłady   scenariuszy lekcji czy warsztatów stanowić mogą cenną wskazówkę dla czytelników i   okazać siępomocne w zrozumieniu źródeł wsparcia osieroconych dzieci.

Choroba afektywna dwubiegunowa :  scenariusze rozwiązań /  Łukasz Święcicki. -   Wrocław : Edra Urban & Partner, 2018.

Książka jest drugą częścią podręcznika Choroba afektywna dwubiegunowa –   trudności diagnostyczne.Autor opisuje w niej pewne scenariusze rozwiązań, tak jak   nakreśliło je samo życie. Ta część książki, w przeciwieństwie do pierwszej,   poświęcona jest wyłącznie różnym etapom ChAD.

Jak wychować (nie)szczęśliwe dziecko? : terapeutnik dla (nie)świadomych   rodziców / Alicja Zdańkowska. - Warszawa : Borgis, 2020.

Terapeutnik” ma formę podręcznika, choć nie ma w nim gotowych recept na   wychowanie – są za to wskazówki, dzięki którym czytelnik inaczej spojrzy na relację   między rodzicem a dzieckiem.  Ma pomóc rodzicom dostrzec zależność między ich   zachowaniem a zachowaniem dziecka oraz zrozumieć emocje dziecka, by umieć   odpowiednio na nie zareagować.

Dietetyka sportowa : co jeść, by trenować efektywnie / Justyna Mizera, Krzysztof   Mizera. - Łódź : Galaktyka, 2019.

W książce zamieszczono najnowsze informacje dotyczące węglowodanów, białek,   tłuszczów, płynów oraz suplementów. Wszystko to wsparte jest sporą dawką   wiadomości o fizjologii sportu, niezbędnych do zrozumienia wielu zjawisk   związanych z trawieniem, przyswajaniem składników i działaniem poszczególnych   diet.

Láska nebeská / Mariusz Szczygieł ; ze zdjęciami Josefa Sudka. - Warszawa : Wydawnictwo Agora,  2020."

Láska nebeská" zawiera nie tylko pełny zestaw felietonów, które ukazywały się w  Magazynie Świątecznym "Gazety Wyborczej", ale także materiały dodatkowe: szkice o wybitnych Czechach, takich jak sławny Świrus -

Ivan Martin Jirous, legenda czeskiego undergroundu czy opowieść o Leonardzie Da Vinci znad Wełtawy -Jarze Cimrmanie.