Nowe książki wrzesień-październik 2021 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie  https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

Doświadczenia zaufania osób z głębszym stopniem niepełnosprawności intelektualnej : szkice praktyk / Teresa Żółkowska. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, copyright 2019.

Badania zawarte w pracy ukazują perspektywę możliwych i koniecznych działań o charakterze edukacyjnym w odniesieniu do osób z głębszą niepełnosprawnością intelektualną.

Jak powstają emocje : sekretne życie mózgu / Lisa Feldman Barrett. - Warszawa : CeDeWu, 2018.

Publikacja przedstawia przełomową i fascynującą teorię dotycząca powstawania emocji, wyjaśnioną przejrzyście i obrazowo i popartą obszernymi badaniami i wieloma przykładami.

Szkoła w sytuacji trudnej : zdążyć z pomocą / redakcja naukowa Beata Szurowska. - Warszawa : Difin, 2020.

W prezentowanej publikacji przedstawione zostały zagrożenia współczesnego świata, sytuacje trudne, problemy wychowawcze w perspektywie szkoły oraz wskazówki, jak sobie z nimi radzić i jak pomóc dzieciom. Książka przedstawia problemy związane z rozwojem i wychowaniem zarówno małych, jak i starszych uczniów oraz sytuacje trudne, z którymi może spotkać się nauczyciel w szkole.

Udzielanie i dokumentowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole i przedszkolu / Marzenna Czarnocka. - Warszawa : Wiedza i Praktyka, copyright 2019.

Kompendium wiedzy na temat organizacji pomocy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Publikacja zawiera omówienie przepisów, zasady pracy z dziećmi oraz zadania nauczycieli, dyrektora, specjalistów zajmujących się dziećmi, zespołów nauczycieli.

Komunikowanie w oświacie / Małgorzata Dutka-Mucha, Krzysztof Gawroński, Beata Wawrzyńczak-Jędryka. - Warszawa : Wolters Kluwer, 2020.

W publikacji omówiono problematykę komunikowania się podmiotów systemu oświaty począwszy od komunikacji wewnątrzszkolnej, a kończąc na komunikacji organów zewnętrznych szkoły.

Sztuka samodzielnej nauki : jak zdobyć dowolną umiejętność w krótszym czasie i jak pokierować własną edukacją / Peter Hollins. - Gliwice : Helion SA, copyright 2020.

Książka jest zwięzłym, praktycznym przewodnikiem dla każdego, kto chce z powodzeniem samodzielnie uczyć się różnych rzeczy. Dzięki niej czytelnik zrozumie, jakie są warunki powodzenia samodzielnej nauki i jak się do niej dobrze przygotować. Przyswoi sobie zasady tzw. piramidy sukcesu w nauce: pewności siebie, zarządzania sobą i nauki. Nauczy się skutecznych technik automotywacji.

Wyrwa / Wojciech Chmielarz. - Warszawa : Marginesy, 2020.

Wyrwa to opowieść o poczuciu straty i rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia splątanych uczuć, trudnej przyjaźni i konsekwencji życiowych błędów.