Nowe książki listopad-grudzień 2020 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

 

covidCałościowe zarządzanie ryzykiem systemowym : pandemia COVID-19 / Jan Krzysztof Solarz, Krzysztof Waliszewski. - Kraków ; Legionowo : edu-Libri, 2020.

W publikacji autorzy wykorzystują swoje kompetencje w zakresie zarządzania ryzykiem systemu finansowego, aby uporządkować dotychczasową wiedzę o pandemii koronawirusa.

Sygn. MPLO 43215

 

 

 

 

 

 

wpływWpływ bezpieczeństwa finansowego na zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa / Magdalena Kowalska, Anna Misztal. -  Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2020.

W publikacji zaprezentowano kierunki wpływu bezpieczeństwa finansowego na zrównoważony rozwój przedsiębiorstw. Zawiera ona omówienie podstawowych zagadnień teoretycznych związanych z rozwojem ekonomicznym, społecznym i środowiskowym oraz jego determinantami.

Sygn. MPLO 43213

 

 

 

 

 

 

czarnyCzarny łabędź : jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem / Nassim Nicholas Taleb . - Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, copyright 2020.

Autor analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

Sygn. MPLO 43114

 

 

 

 

  

czlowiekCzłowiek : biografia / Robin Dunbar. - Kraków : Copernicus Center Press, 2020.

Autor  przeprowadza czytelników przez cztery główne etapy ewolucji człowieka. W kręgu jego zainteresowań znajdują się głównie przemiany anatomiczne. Piąty etap był rewolucyjny, ponieważ przesunął środek ciężkości w ewolucji ludzi. Przemiany biologiczne ustąpiły pierwszeństwa kulturze.

Sygn. MPLO 43038

 

 

 

 

  

 

narysujNarysuj emocje : ćwiczenia w rozpoznawaniu i nazywaniu stanów emocjonalnych / [opracowanie i skład Magdalena Hinz ; ilustracje Ireneusz Gawliński]. - Gdańsk : %b Wydawnictwo Harmonia,

2019.

Ćwiczenia dotyczą rozpoznawania na obrazkach emocji, uczuć i stanów oraz ich nazywania i samodzielnego przedstawienia za pomocą rysunku mimiki charakterystycznej dla danych uczuć. 

Sygn. MPLO 42872

 

 

 

 

innoInnowacje w edukacji w perspektywie jakości kształcenia / redakcja naukowa Anna Karpińska, Katarzyna Borawska-Kalbarczyk, Karol Kowalczuk. - Toruń : Wydawnictwo Adam Marszałek ; [Białystok] : Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, 2019.

Jest to zbiór tekstów naukowych prezentujących spektrum innowacji w edukacji, które dotyczą wielu dziedzin i mają różny charakter ze względu na treść, funkcje szkoły oraz obszary zastosowań. W publikacji zaprezentowano różne spojrzenia nadające opracowaniu interdyscyplinarny charakter.

Sygn. MPLO 42887

 

 

 

 

madMądrzej, szybciej, lepiej : sekret efektywności / Charles Duhigg. -  Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2020.

Książka traktuje o ośmiu kluczowych obszarach – od motywacji  i umiejętności wyznaczania celów aż po zagadnienie koncentracji i dokonywanie wyborów – które tłumaczą, jak to się dzieje, że niektórzy ludzie i niektóre firmy tak wiele potrafią zrobić. 

Sygn. MPLO 42880

 

 

 

 

  

aacAAC dla każdego : poradnik dla rodziców i terapeutów / Magdalena Nosko-Goszczycka. -  Gdańsk : Harmonia Universalis, 2019.

Poradnik przekazuje najważniejsze treści dotyczące wspomagających i alternatywnych metod komunikacji (AAC) oraz krok po kroku przedstawia etapy ich wdrażania.

Sygn. MPLO 42899

 

 

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)