Nowe książki – marzec 2020 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

19191919 : pierwszy rok wolności / Andrzej Chwalba. – Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2019.

Autor, profesor Andrzej Chwalba przygląda się zagadnieniom politycznym i procesom społecznym w roku, który – choć pozostaje w cieniu podręcznikowego 1918 – w znacznej mierze przesądził o rzeczywistym kształcie II Rzeczpospolitej.

borderBorderline : jak żyć z osobą o skrajnych emocjach / Paul T. Mason, Randi Kreger. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2019.

Książka zawiera wiele historii rodzin i partnerów osób z tym zaburzeniem. Autorzy przedstawiają sprawdzone wskazówki i porady, które można wprowadzić w życie praktycznie od zaraz.

jezykJęzyk w biegu życia / redakcja naukowa Maria Kielar-Turska, Stanisław Milewski. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2019.

Książka interesująca i przydatna dla specjalistów-praktyków zajmujących się ludźmi z problemami w komunikowaniu się oraz pracowników nauki, których przedmiotem badań są językowe aspekty funkcjonowania człowieka, a także studentów logopedii, psychologii, pedagogiki.

znosemZ nosem w ekranie : szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka? / Anya Kamenetz. -Warszawa : Laurum - MT Biznes, 2019.

Książka stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę pomiędzy technologią a prawdziwym życiem. Zawarte w niej zwięzłe, lecz wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technologii w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy, a także znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil zarówno z udziałem technologii, jak i bez niej.

dopasujDopasuj do kształtu : materiały do ćwiczenia percepcji wzrokowej / opracowanie merytoryczne i graficzne Magdalena Hinz. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia - Grupa Wydawnicza Harmonia,  2018.

Publikacja przeznaczona głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci starszych wolniej się rozwijających. Mogą z niej korzystać nauczyciele i pedagodzy podczas zajęć indywidualnych oraz grupowych, a także rodzice podczas zabaw w domu. Pracując z kartami zawartymi w tej publikacji, dziecko rozwija przede wszystkim percepcję wzrokową.

ilusIlustrowany podręcznik umiejętności społecznych : trening komunikacji, zabawy i emocji dla dzieci z autyzmem / Jed Baker. - Gdańsk : Grupa Wydawnicza Harmonia-Universalis, 2019.

Na książkę składają się zestawy specjalnie przygotowanych zdjęć, na których dzieci krok po kroku demonstrują rozmaite umiejętności społeczne. Forma podobna do komiksu umożliwia uczniom wykorzystanie atutów postrzegania wzrokowego i dzięki temu ułatwia skupienie uwagi oraz zrozumienie przedstawionych treści.

dynamikaDynamika emocji : teoria i praktyka / [redakcja naukowa] Dariusz Doliński, Wojciech Błaszczak. -
Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2019.

Książka skierowana jest do tych, którzy mają potrzebę rozwijania wiedzy naukowej o emocjach, ale także do tych, którzy chcą zrozumieć ich zmienność w życiu prywatnym i zawodowym.

niemaNie ma / Mariusz Szczygieł. - Warszawa : Wydawnictwo Dowody na Istnienie - Fundacja Instytut Reportażu, 2018.

Autor opowiada prawdzie historie o nie ma. Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przeszłości. Nie ma pamięci. Nie ma nie ma. Nad książką unosi się rada, którą dała autorowi Hanna Krall: „Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność”.