Nowe książki – styczeń-luty 2020 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie https://integro.bpciechanow.edu.pl/catalog/?bID=116)

orientOrientacja przestrzenna i poruszanie się osób z niepełnosprawnością narządu wzroku : współczesne techniki, narzędzia i strategie nauczania / Jadwiga Kuczyńska-Kwapisz, Emilia Śmiechowska-Petrovskij. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe UKSW, 2017.

Książka stanowi przegląd aktualnych możliwości wspomagania orientacji przestrzennej osób niewidomych i słabowidzących, metodyki oraz opis funkcji i sposobu wykorzystania różnego rodzaju narzędzi.

rodzinaRodzina z dziećmi, rodzina dysfunkcyjna : pedagogika, praca socjalna, terapia / Izabela Krasiejko. - Warszawa : Difin, 2019.

W książce zostały modele, zasady i metody pracy pracownika socjalnego oraz zasady i obszary jego współpracy z innymi przedstawicielami służb społecznych w ramach realizacji trzech głównych metod pracy socjalnej: z indywidualnym przypadkiem, grupowej i ze społecznościami.

101

101 zabaw z klockami : nauka matematyki poprzez zabawę / Małgorzata Skura, Michał Lisicki. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, 2018.

W książce znalazły się zadania indywidualne i grupowe, interesujące pytania i mnóstwo propozycji wspólnej zabawy. Specjalnie dla nauczycieli autorzy przygotowali opisy celów i rozwijanych przez dziecko umiejętności matematycznych.

mentoMentoring : złote zasady / Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz. - Gliwice : Wydawnictwo Helion,  copyright 2019.

Poznawszy zaprezentowane w tej książce złote zasady mentoringu, czytelnik  dowie się, czy jest gotów na to, by stać się dla kogoś mentorem, lub czy mentor, którego wybrał, jest tym właściwym.

jakJak działać za pomocą słów? : proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny / Katarzyna Kantner. - Kraków : [Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych "Universitas"], [copyright 2019].

Książka jest pierwszą opublikowaną monografią naukową w całości poświęconą twórczości Olgi Tokarczuk. Pisarka ukazana jest z jednej strony jako ktoś, kto słowo traktuje z ogromną powagą, zbliżając się do kabalistycznej wiary w jego sprawczą energię, z drugiej zaś jako literacka rewolucjonistka i aktywistka.

pracaPraca socjalna : 30 wykładów /  redakcja naukowa Krzysztof Frysztacki. - Warszawa : PWN, 2019.

Książka jest studium o różnych funkcjach, łącząc szeroki wachlarz kwestii teoretycznych z wiedzą praktyczną, dzięki czemu zainteresuje nie tylko studentów i wykładowców, ale też osoby zaangażowane w działania społeczno-socjalne.

tatuTatuażysta z Auschwitz / Heather Morris. - Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2018.

Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach osadzonych w Auschwitz. Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. Tatuażysta z Auschwitz to właśnie opowieść Sokołowa, którą usłyszała i spisała autorka.