Nowe książki – listopad – grudzień 2019 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie http://83.12.188.66/integro/news)

probaProbacja : teoria i metodyka / Bartłomiej Skowroński. - Warszawa : Difin, 2018.

W  monografii został uwzględniony najnowszy stan badań dotyczący metod pracy z podopiecznym, zwłaszcza takim, wobec którego społeczeństwo oczekuje zmian w zachowaniu.

zabawyZabawy z książką w przedszkolu, w domu i w szkole / Katarzyna Klimek-Michno. - Kraków : CEBP 24.12, 2018.

Książka jest skarbnicą pomysłów na zabawy związane z literaturą dziecięcą. Skierowana jest do nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

dzieckoDziecko z bliska : zbuduj z dzieckiem szczęśliwą relację / Agnieszka Stein. - Warszawa : Wydawnictwo Mamania, copyright 2019.

Książka kompleksowo opisuje relacje w rodzinie, nawiązywanie i utrzymywanie więzi między rodzicami a dziećmi i pomiędzy rodzeństwem.

uchwyUchwycić Żywioł : o tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko / Ken Robinson, Lou Aronica. -  Kraków : Wydawnictwo Element, 2017.

Żywioł to miejsce, w którym naturalny talent spotyka się z osobistą pasją. Kiedy ludzie odkrywają swój Żywioł, czują się najpełniej sobą, są w najwyższym stopniu zainspirowani i dokonują osiągnięć na najwyższym poziomie. Książka opiera się na historiach wielu znanych ludzi.

ksiezycKsiężyc z peweksu : luksusie w PRL / Aleksandra Boćkowska. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2017.

Z rozmów, lektur i podróży po całej Polsce, które odbyła autorka, powstał pasjonujący reportaż o tym, o czym kiedyś większość Polaków mogła tylko pomarzyć. A.Boćkowska podążała śladem tego, co w PRL-u uchodziło za luksusowe.

depresDepresja i samobójstwa dzieci i młodzieży : żyć, nie umierać : poradnik dla rodziców i nauczycieli / Joanna Chatizow. - Warszawa : Difin, 2018.

Książka pomaga zrozumieć, czym jest depresja dla młodego człowieka, co się z nim wtedy dzieje, jakie myśli i uczucia nim targają. Czytelnik dowie się również, co radzą specjaliści i na czym polega ich pomoc.

prawiekPrawiek i inne czasy / Olga Tokarczuk. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2019.

W Prawieku codzienność splata się z niezwykłością, rzeczywistość z mitem, a powszednie życie jest ważniejsze od wielkich wydarzeń. W burzliwych latach XX wieku kilka pokoleń rodzin zamieszkujących wieś, walczy o swoje szczęście i przyszłość.