Nowe książki – marzec-kwiecień  2019 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie http://83.12.188.66/integro/news)

101101 ćwiczeń, gier i zabaw : dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej / Tara Delaney. - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia Universalis, 2018.

Autorka podpowiada, jakie rodzaje aktywności sprzyjają rozwojowi dzieci i jak można się uczyć, świetnie się przy tym bawiąc. Zajęcia proponowane w książce zapewnią dziecku rozrywkę oraz prawidłową stymulację – a wiele z ćwiczeń można wykonywać zarówno w domu, jak i na dworze.

Sygn. MPLO 42016

66 klocków : zbiór zadań dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej / [praca zbiorowa]. - Poznań : Albus Wydawnictwo, 2017.

Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu.

Sygn. MPLO 41941

bajkiBajki, które pomagają odkrywać talenty / Begoña Ibarrola ; ilustrowała Anne Decis . -  Warszawa : Finebooks - Grupa Wydawnicza Adamantan, 2018.

Książka należy do cyklu trzech książek rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział zawiera dwa opowiadania, a opisane sytuacje pomagają zwrócić uwagę na różnorodne uzdolnienia ich bohaterów. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw.

Sygn. MPLO 41940

eleElementarz dobrych manier : dla dzieci i nie tylko... / Philippe Jalbert. -  Warszawa : Wilga - Grupa Wydawnicza Foksal, copyright 2018.

Autor w zabawny, a zarazem przewrotny sposób przybliża młodemu czytelnikowi zasady kulturalnego zachowania. Każda z nich sformułowana została w postaci krótkiego zdania, mówiącego o tym, jak należy (bądź nie należy) postępować, a dodatkowo opatrzona została barwną, humorystyczną ilustracją.

Sygn. MPLO 41938

koncKoncentracja uwagi : zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w przedszkolu / Dorota Skiba. - Warszawa : Wydawnictwo Szkolne PWN, 2017.

W książce zawarte zostały wskazówki dotyczące diagnozowania trudności dziecka w skupieniu uwagi - kiedy potrzebne jest diagnozowanie koncentracji i co może zrobić wychowawca w przedszkolu, a także scenariusze zajęć kształtujące umiejętności w zakresie orientacji przestrzennej, spostrzegania słuchowego i wzrokowego, ćwiczenia uwagi i szybkości reagowania, ćwiczenia motoryki dużej i małej.

Sygn. MPLO 42024

depDepresja nastolatków : jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać / Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2018.

Książkę ma pomóc zrozumieć i zaakceptować depresję młodych ludzi oraz właściwie na nią zareagować.  Autorzy nie tylko wyjaśniają, na czym polega ta choroba, ale również jak ją rozpoznać, jakie pociąga za sobą skutki oraz kiedy i gdzie szukać pomocy. W zrozumiały sposób, z empatią tłumaczą, że pokonanie depresji i powrót do zdrowia są możliwe, ale wymagają dużego zaangażowania rodziny osoby chorej.

Sygn. MPLO 41998

naukiNauki o bezpieczeństwie : między kulturą bezpieczeństwa a studiami bezpieczeństwa / Juliusz Piwowarski. - Warszawa : Difin, 2018.

Publikacja ukazuje siatkę pojęciową nauk o bezpieczeństwie, dając odbiorcy merytoryczną bazę do dalszych studiów. Książka oferuje spory przegląd polskiej i zagranicznej literatury przedmiotu, wskazuje jednocześnie krajowe i światowe tendencje badań problemów bezpieczeństwa.