Nowe książki – styczeń-luty  2019 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie http://83.12.188.66/integro/news)

nauczNauczyciel doskonały : kształtowanie się nauczycielskiego zawodu, warunki, kryteria i mierniki efektywności pracy nauczyciela / Janusz Bielski. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2017.

Głównym przedmiotem współczesnych badań staje się rzeczywisty nauczyciel, działający w konkretnych warunkach. Odrzuca się założenie, że nauczyciel jest z natury doskonały. Wytworzył się też `realistyczny` stosunek do jego pracy dydaktyczno-wychowawczej, z pewnym odcieniem krytycyzmu. Nauczyciel, który nie najlepiej wykonuje swoje zadania, może spotkać się z brakiem akceptacji nie tylko ze strony swoich zwierzchników. Powstała swego rodzaju społeczna presja na doskonalenie się w zawodzie. I tym zagadnieniom poświęcona jest powyższa publikacja.

nienaNienawidzę cię! Nie odchodź! : zrozumieć osobowość borderline / Jerold J. Kreisman, Hal Straus. -  Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, copyright 2018.

Skrajne wahania nastroju i nieprzewidywalne wybuchy gniewu; dojmujące uczucie pustki i strach przed porzuceniem; burzliwe relacje międzyludzkie i skłonność do zachowań autodestrukcyjnych, aż po groźby i gesty samobójcze. Te powtarzające się objawy stanowią codzienność milinów osób z zaburzeniami osobowości z pogranicza. Nienawidzę cię! Nie odchodź! to pierwsza książka, dzięki której czytelnicy zapoznali się z zaburzeniem osobowości z pogranicza.

diagnoDiagnozowanie rozwoju małego dziecka. Część 1/  Małgorzata Wójtowicz-Szefler. - Warszawa :  Difin,  2018.

Książka ma charakter przewodnika dla psychologów, pedagogów, studentów lub opiekunów dziecięcych czy rodziców małego dziecka, pozwalającego na poznanie specyficznej sytuacji badania małego dziecka (od urodzenia do 5 roku życia) oraz możliwości wykorzystania narzędzi diagnozy rozwoju zarówno dzieci prawidłowo rozwijających się, jak i zagrożonych niepełnosprawnością czy też niepełnosprawnych.

moywMotywacja : metoda sześciu kroków /  Michael Pantalon. -  Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2018.

Autor przekonuje, że zbyt często skupiamy się na tym, JAK wykonać niechcianą czynność, zapominając o tym, DLACZEGO moglibyśmy chcieć coś zmienić. Motywacja Błyskawiczna polega na dotarciu do wewnętrznej motywacji i uświadomieniu sobie, dlaczego coś jest dla nas ważne.

Sygn. MPLO 42052

mozgMózg autystyczny : podróż w głąb niezwykłych umysłów / Temple Grandin [oraz] Richard Panek. -  Kraków : Copernicus Center Press, 2018.

Autorzy zabierają czytelnika w  podróż do wnętrza tytułowego Mózgu autystycznego. Wiedzie ona poprzez rozmaite struktury mózgowe, geny oraz codzienne doświadczenia osób autystycznych i ich opiekunów.

natreNatręctwa / Maciej Żerdziński. -  Poznań : Termedia Wydawnictwa Medyczne, 2018.

Autor publikacji szczegółowo opisuje różne aspekty natręctw. Książka powinna zainteresować zarówno pacjentów jak i lekarzy rodzinnych, psychiatrów.

aktokiAktorki : odkrycia /  Łukasz Maciejewski. - Kraków : Znak Litera Nova - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak,  2017.

Aktorki. Odkrycia to zbiór opowieści o kluczowych momentach w życiu bohaterek. O wydarzeniach, od których wszystko się zaczęło.

Sygn. MPLO 42084