Nowe książki – lipiec-sierpień 2018 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie http://83.12.188.66/integro/news)

poraPoradnictwo zawodowe : rozwój zawodowy w ujęciu przekrojowym / Daniel Kukla, Wioleta Duda (red.). – Warszawa : Difin, 2016.

Zakres przedstawionych zagadnień dotyczy aspektów wzajemnych relacji pomiędzy poradnictwem zawodowym a edukacją oraz rynkiem pracy i projektowaniem ścieżki kariery.

rzeczy

Rzeczy : Iwaszkiewicz intymnie / Anna Król. – Warszawa :  Wilk & Król Oficyna Wydawnicza, cop. 2015.

To pierwsza tak osobista książka o autorze „Panien z Wilka“ i „Tataraku“. Odnalezione przedmioty prowadzą do jego spraw codziennych, uczuć i literatury. Drobiazgowa dokumentacja pozwala stworzyć sceny z życia Iwaszkiewicza i towarzyszyć mu w najintymniejszych momentach.

eleElementarz dla rodziców / Jacek Mycielski. – Izabelin ; Warszawa : Rosikon Press, 2017.

Książka może być przewodnikiem zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i tych zmęczonych, sfrustrowanych, szukających pomocy i wskazówek. Napisany w formie lekkiego poradnika, przejrzyście opracowany, w krótkich, pełnych dowcipu rozdziałach porusza bardzo życiowe tematy.

grooGrooming : wybrane aspekty prawnokarne i kryminologiczne / Marta Dąbrowska. – Warszawa : Biuro Rzecznika Praw Dziecka, 2018.

Książka zawiera kompleksowe opracowanie prawnokarnych i kryminologicznych aspektów groomingu.  Adresowana jest do szerokiego grona pedagogów – nauczycieli i wychowawców oraz rodziców, którzy znajdą w niej wiedzę na temat rozwoju i aktualnego stanu  karania groomingu poprzez przepisy prawa karnego.

swieŚwietlica szkolna :  zmiany w nowym systemie oświaty, zasady organizacji, najczęstsze błędy /  [autor Dariusz Skrzyński]. – Warszawa : Oświata Grupa Wydawnicza - Wydawnictwo Wiedza i Praktyka, cop. 2017.

Publikacja szczegółowo omawia zasady funkcjonowania i organizacji świetlicy szkolnej w nowym systemie oświaty. Ekspert omówił raport NIK, pokazujący błędy w funkcjonowaniu świetlic. Ponadto materiał zawiera przykładowy regulamin świetlicy, gotowy do wykorzystania w szkole oraz listę kontrolną z 58 zagadnieniami do weryfikacji.

mediaMedia społecznościowe w szkole / Anna Borkowska, Marta Witkowska. – Warszawa : NASK Państwowy Instytut Badawczy, 2017.

Poradnik dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w mediach społecznościowych. Podejmuje tematykę bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych

komedaKomeda : osobiste życie jazzu / Magdalena Grzebałkowska. – Kraków : Wydawnictwo Znak, 2018.

Autorka dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles