Nowe książki – maj - czerwiec 2018 r.


Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

(więcej na stronie http://83.12.188.66/integro/news)

 

aktywnyAktywny senior : człowiek spełniony / red. nauk. Anna Skrzek. – Warszawa : PZWL Wydawnictwo Lekarskie,2018.

Autorzy w bardzo przystępny sposób pokazują możliwości wspierania aktywnego starzenia się w trzech sferach: psychicznej, fizycznej i społecznej, w tym również podpowiadają, jak aktywnie zadbać o dodatkowe dochody. Wszystko po to, aby prowadzić samodzielne, niezależne i satysfakcjonujące życie.

Sygn. MPLO 41891

 

niemBlickpunkt Wirtschaft : niemiecki w ekonomii i biznesie / Stanisław Bęza. – Warszawa : Poltext, 2016.

Podręcznik nie tylko umożliwia przyswojenie sobie w szerokim zakresie fachowego słownictwa, ale także przekazuje wiele ciekawych informacji o gospodarce. Teksty zawarte w książce dotyczą m.in. gospodarek krajów niemieckojęzycznych i Polski oraz gospodarki światowej, podstaw nauki o gospodarce i przedsiębiorstwie oraz europejskiej integracji gospodarczej.

Sygn. MPLO 41888

 

 

internetInternet złych rzeczy / Julia Chmielecka. - Bielsko-Biała : Wydawnictwo Pascal,2017.

Autorka uświadamia,  jak niewiele trzeba by paść ofiarą cyberprzestępców -  wystarczy zwykła ludzka ciekawość lub dziecięca naiwność.

Sygn. MPLO 41885

 

 

 

 

odwykOd wykluczenia do wsparcia : w przestrzeni współczesnych problemów społecznych /  redakcja naukowa Jolanta Spętana, Danuta Krzysztofiak, Ewa Włodarczyk. – Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2017.

Zbiór artykułów dotyczących tematyki wykluczenia i sposobów przeciwdziałania i  wsparcia.

Sygn. MPLO  41886

 

 

 

dzieckoDziecko z niepełnosprawnością wzroku w roli ucznia szkoły ogólnodostępnej, integracyjnej i specjalnej / Beata Papuda-Dolińska. – Lublin : Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2017.

Książka zawiera empiryczną analizę sytuacji edukacyjnej i społecznej uczniów z niepełnosprawnością wzroku kształcących się w szkołach ogólnodostępnych, integracyjnych oraz specjalnych.

Sygn. MPLO 41879

 

 

mutyzmMutyzm wybiórczy : poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów / Maria Bystrzanowska. – Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2017.

Książka w przystępny sposób przybliża Czytelnikom problem mutyzmu wybiórczego. W kolejnych rozdziałach omawia istotę zaburzenia, proces diagnostyczny i terapeutyczny.

Sygn. MPLO 41881

 

 

 

balladaBallada o pewnej panience : wszystkie najważniejsze opowiadania / Szczepan Twardoch. – Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2017.

Wszystkie najważniejsze opowiadania Szczepana Twardocha.

Sygn. MPLO 41862

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)