Nowe książki – luty 2018 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

 

bawimyBawimy się, programując w Scratchu : nauka programowania przez tworzenie niezwykłych gier/ Al. Sweigart. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

Scratch to kolorowy język programowania. Stosowany jest przez nowicjuszy, którzy nauczą się programować poprzez tworzenie niezwykłych gier. Każda gra obejmuje przystępnie podane instrukcje, pytania kontrolne oraz ćwiczenia związane z kreatywnym tworzeniem własnych wersji kodu.

Sygn. MPLO 41677

 

 

energiaEnergia ze żródeł odnawialnych i jej wykorzystanie / Grażyna jastrzębska. - Warszawa : Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 2017.

W poszczególnych rozdziałach opisano problematykę wzrastającego zużycia energii pochodzącej ze źródeł konwencjonalnych i towarzyszącego mu skażenia środowiska, jak również powiększającego się znaczenia źródeł odnawialnych oraz zestawiono wnioski na temat światowych zasobów energetycznych.

Sygn. MPLO 41669

 

  

jakrozJak rozwijać rozumienie społeczne? : program warsztatów dla młodzieży / Marta Białecka-Pikul et al. – Kraków : Wydawnictwo Edukacyjne, 2016.

Autorzy przeprowadzili badania, celem których była wszechstronna diagnoza umiejętności rozumienia społecznego, zawarta w pierwszej części książki. Wyniki pozwoliły stwierdzić, które z przejawów rozumienia społecznego są lepiej, a które słabiej rozwinięte. Drugą część książki stanowi program ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne.

Sygn. MPLO 41685

 

 

wpuW pułapce niepokoju : jak przechytrzyć własny mózg i przestać sie zamartwiać / David A. Carbonell. – Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2017.

Autor podpowiada, jak przerwać błędne koło zamartwiania się, spojrzeć na swoje lęki z dystansem i przechytrzyć własny mózg, by już nigdy nie wpaść w pułapkę niepokoju.

Sygn. MPLO 41711

 

 

 

 

miastoMiasto cierni : największy obóz dla uchodźców / Ben Rawlence. – Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2017.

Książka o  jednym z największych obozów dla uchodźców na świecie. Założony w 1992 roku miał chronić osoby uciekające przed wojną domową w Somalii od głodu, nędzy i od terrorystów z Asz-Szabab. Niewielki i tymczasowy azyl z biegiem lat przekształcił się w ogromną, otoczoną drutem kolczastym metropolię.

Sygn. MPLO 41530

 

 

historiaHistoria polityczna Polski 1989-2015 / Antoni Dudek. - Kraków : Znak Horyzont - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, 2016.

Autor podejmuje próbę wskazania źródeł współczesnej sytuacji politycznej. Śledzi losy liderów partyjnych i kierowanych przez nich ugrupowań. Rzuca światło na działania poszczególnych rządów i kolejne prezydentury budzące kontrowersje.

Sygn. MPLO 41461

 

 

 

mojeMoje smoki na dobre i złe / Jerzy Stuhr. - Warszawa : Czerwone i Czarne, 2017

Smocza metafora posłużyła autorowi do opowieści o swoim życiu. O smokach dobrych i złych. I o tym najgorszym – chorobie.

Sygn. MPLO 41540

 

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)