Nowe książki – styczeń 2018 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

 

niezNiezniszczalni : rozwój po traumie / Michaela Haas. - Kielce : Wydawnictwo Charaktery, 2017. 

W książce autor dowodzi, że najbardziej nawet dramatyczne zdarzenia kryją w sobie niezwykłe potencjały: rozwoju, dojrzewania, przemiany, przekraczania własnych granic.

Sygn. MPLO 41215

 

 

 

 

wkreguW kręgu baśni i fantastyki : studia o literaturze dziecięcej i młodzieżowej / Weronika Kostecka, Maciej Skowera. - Warszawa : Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 2017.

W publikacji autorzy sięgają zarówno do utworów będących znakami kultury, poddawanych wielokrotnym, niekiedy wzajemnie wykluczającym się interpretacjom, jak i do tytułów zapomnianych, niedostrzeżonych czy pominiętych.

Sygn. MPLO 41263

 

 

dochoDochodząc do Tak ze sobą : jak osiągnąć porozumienie z samym sobą oraz z innymi ludźmi / William Ury. - Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2015.

Światowy autorytet w dziedzinie negocjacji w swojej kolejnej przełomowej książce pokazuje, że największą przeszkodą w osiąganiu mądrych porozumień i tworzeniu udanych związków z innymi jest nasza naturalna skłonność do reakcji, które nie służą naszym interesom.

Sygn. MPLO 41219

 

 

 

10Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem / Ellen Notbohm. - Kraków: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2017.

Ponadczasowa publikacja opisująca „dziesięć rzeczy”, które pomagają zrozumieć dzieci z autyzmem. W odróżnieniu od innych publikacji na temat autyzmu pozwala spojrzeć na świat oczami dziecka.

Sygn. MPLO 41292

 

 

 

emoEmocje dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu / redakcja naukowa Barbara Winczura. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2017.

Książka o tym, że nie każde dzieciństwo jest szczęśliwe. Mówi o emocjach dzieci i młodzieży z trudnościami w rozwoju i zachowaniu oraz o smutnym czasem życiu, negatywnych, traumatycznych doświadczeniach, niezaspokojonych potrzebach czy utraconych marzeniach.

Sygn. MPLO 41290

 

 

nadNadwaga i otyłość : aktywność fizyczna w profilaktyce i terapii / Wiesław Osiński. - Warszawa : Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2017.

Książka powstała z myślą o osobach przygotowujących się do prowadzenia sterowanego programu aktywności fizycznej w ramach kompleksowej terapii u osób z nadwagą i otyłością.

Sygn. MPLO 41273

 

 

 

lemLem : życie nie z tej ziemi / Wojciech Orliński. - Wołowiec : Czarne ; Warszawa : Agora, 2017.

Autor dostarcza wielu ciekawostek z życia Lema. Próbuje też uporządkować jego biografię wypełniając „białe plamy”.

Sygn. MPLO

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)