Nowe książki – listopad 2017 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

mutyzm.jpgMutyzm wybiórczy : trzy spojrzenia / Monika Cabała, Agnieszka Leśniak-Stępień, Renata Szot, Katarzyna Szyszka. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2016.

Publikacja przybliża tematykę trudności komunikacyjnych dzieci z mutyzmem oraz możliwości organizacji i realizacji specjalistycznego wsparcia logopedycznego, medycznego, psychopedagogicznego dla dzieci z tym zaburzeniem.

psem.jpgŻycie pod psem, który wabi się Depresja : jak opiekować się osobą dotkniętą depresją i nie zaniedbać własnych potrzeb / Matthew i Ainsley Johnstone. - Poznań : Media Rodzina, [2017].

Książka stanowi nieocenioną pomoc dla partnerów, członków rodzin i przyjaciół osób chorych na depresję. Napisana w formie komentarzy do ilustracji.

niezwy.jpgNiezwyczajni ludzie : nowe spojrzenie na autyzm / Barry M. Prizant, Tom Fields-Meyer. - Kraków ; Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2017.

Lektura, którą warto polecać wszystkim osobom mającym kontakt z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

roz.pngRozwód i separacja : komentarz / Adam Bodnar, Urszula Dąbrowska, Jacek Ignaczewski, Joanna Maciejowska, Andrzej Stempniak, Anna Śledzińska-Simon. - 4. wyd., stan prawny wrzesień 2016. - Warszawa : Wydawnictwo C. H. Beck, 2016.

Książka stanowi przekrojowe kompendium praktycznej wiedzy objętej tytułowym zagadnieniem. Poza tradycyjnym ujęciem rozwodu i separacji, w pracy dokonano także szczegółowego omówienia przebiegu postępowań sądowych w tych sprawach.

psy.jpgPsychologia kliniczna / red. nauk. Lidia Cierpiałkowska, Helena Sęk. - Wyd. 1, dodr. 1. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.

„Książka jest nowoczesnym podręcznikiem, opartym na najnowszej wiedzy psychologicznej, w którym w sposób systematyczny i wyczerpujący, ale jednocześnie klarowny, przedstawiono poszczególne zagadnienia z obszaru współczesnej psychologii klinicznej”.

Sygn. MPLO 41209,41210

psycho.jpgPsychologia zaburzeń : DSM-5 / James N. Butcher, Jill M. Hooley, Susan Mineka ; przekład Sylwia Pikiel, Anna Sawicka-Chrapkowicz. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2017.

Dzięki tej książce czytelnik zapozna się z historycznymi zmianami poglądów na temat zaburzeń psychicznych, jak również z najnowszymi podejściami i wynikami badań.

Sygn. MPLO 41213,41214

wpisa.jpgW pisarskim czyśćcu : sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy / Krzysztof Masłoń. - Poznań : Wydawnictwo Zysk i S-ka, Cop. 2017.

Subiektywne ujęcie sylwetek dwudziestowiecznych pisarzy, prowokujące do dyskusji. Nie każdy bowiem będzie przekonany do interpretacji życiorysów przez autora.