Nowe książki – wrzesień 2017 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

leksykonLeksykon kryminologii : 100 podstawowych pojęć / Małgorzata Kuć. - Warszawa : Wydawnictwo C.H. Beck, 2015.

Leksykon może być  wykorzystany jako doskonałe repetytorium zawierające najważniejsze zagadnienia z zakresu kryminalistyki i postępowania karnego.

mutyzmMutyzm wybiórczy : trzy spojrzenia / Monika Cabała, Agnieszka Leśniak-Stępień, Renata Szot, Katarzyna Szyszka. - Wydanie 3. zmienione. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2016.

Publikacja przybliża tematykę trudności komunikacyjnych dzieci z mutyzmem oraz możliwości organizacji i realizacji specjalistycznego wsparcia logopedycznego, medycznego, psychopedagogicznego dla dzieci z tym zaburzeniem.

startupStwórz jednorożca : od idei po startup wart miliony / Grzegorz Kubera. - Gliwice : Helion, 2016.

Z książki dowiemy się dlaczego obecne czasy to najlepszy okres na zakładanie startupów, gdzie zdobywać kompetencje i wiedzę, na czym polega marketing mix jednorożców i jakie działania są najskuteczniejsze. Dowiemy się też wielu innych rzeczy przydatnych współczesnym przedsiębiorcom.

rehabRehabilitacja społeczna i zawodowa dorosłych osób autystycznych : studium fenomenograficzne z zastosowaniem teorii społecznej Pierre'a Bourdieu / Joanna Buława-Halasz. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2017.

Autorka sięga po teorie społeczne Pierre’a Bourdieu, z całym przynależnym im instrumentarium pojęciowym, obejmującym m.in. habitus, pole, kapitał (władza) i przemoc symboliczną.

seksSeksolatki : jak rozmawiać z młodzieżą o seksie? / Izabela Jęderek. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, cop. 2016.

W okresie dojrzewania w życiu każdej osoby zachodzą najdynamiczniejsze i najintensywniejsze zmiany.  Wymagają wtedy edukacji na wysokim poziomie i odpowiednich wzorców. Autorka  Rzetelnie, otwarcie i bez pruderii przekazuje wiedzę o dojrzewaniu psychoseksualnym, pokazuje, jak prawidłowo wspierać rozwój seksualny młodzieży, uświadamia, że seksualność jest nieodłącznym atrybutem każdego z nas.

hotelHotelarstwo : usługi - eksploatacja - zarządzanie / red. nauk. Aleksander Panasiuk, Daniel Szostak ; aut. Anna Dołowy [et al.]. - Wyd. 1, dodr. 4. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, [2017].

Podręcznik  zawiera kompleksową wiedzę na temat hotelarstwa - jednego z najważniejszych elementów infrastruktury i biznesu turystycznego. Dostosowany jest do programu nauczania.

psychoPsychologia relacji, czyli Jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami / Mateusz Grzesiak. - Gliwice : Wydawnictwo Helion, cop. 2016.

W publikacji przedstawione są reguły tworzenia świadomych związków. Pokazuje, że  umiejętnie przeprowadzony dialog to potężny sprzymierzeniec w budowaniu  świadomych związków z osobami, które są dla nas najważniejsze.

silaSiła duetów : w poszukiwaniu istoty innowacji w twórczych tandemach / Joshua Wolf Shenk ; przeł. Małgorzata Guzowska. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016.

Autor prześledził losy znanych i mniej znanych duetów, by odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że dwoje artystów jest w stanie osiągnąć to, co niedostępne dla samotnie pracującej osoby i na czym polega twórcza chemia między dwojgiem ludzi?