Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

zmylZmyl trop : na barykadach prywatności w sieci : przewodnik / Finn Brunton, Helen Nissenbaum. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2016.

W dobie  permanentnej inwigilacji w sieci rudno o zachowanie prywatnych informacji dla siebie. Autorzy książki  proponują  stosowanie taktyki szumu informacyjnego, czyli celowego podawania informacji nieprawdziwych i sprzecznych ze sobą, która ma utrudnić i sabotować niepożądane pozyskiwanie informacji o użytkownikach internetu.

magMagiczny świat baśni i bajek : metafory i symbole w procesie wspomagania dziecka w rozwoju / Ewa Zawadzka, Anita Rawa-Kochanowska. - Warszawa : Difin, 2015.

Książka przybliża czytelnikowi świat dziecięcy i bajkowy. Ukazuje też szerokie możliwości wykorzystania bajki terapeutycznej w oddziaływaniach mających na celu wspomaganie dziecka w rozwoju.

Sygn. MPLO 41026, 41027

bioBiochemia Harpera / Robert K. Murray, Daryl K. Granner, Victor W. Rodwell. - Wyd. 6 uaktual. - 9 dodr. - Warszawa : Wydaw. Lekarskie PZWL, 2016.

Nowe wydanie znanego i cenionego podręcznika dla studentów medycyny. Cały materiał książki został unowocześniony oraz uzupełniony o nowe ryciny i pozycje piśmiennictwa. Nowością jest rozdział dotyczący bioinformatyki i biologii komputerowej

maniManipulacja i wywieranie wpływu na ludzi / Anna Jarmuła. - Wrocław : Astrum, cop. 2006.

Książka  zawiera opis technik, metod i przykładów na to, co powinniśmy wiedzieć, by przetrwać froncie wpływy społeczne i nie dać się  uwikłać w próbę manipulacji naszą osobą czy też naszymi działaniami.

nowoNowoczesne wojny informacyjne / Robert Rajczyk. - Warszawa : Difin, 2016.

W książce podkreślone zostało znaczenie mediów w kreowaniu społecznego poparcia dla zmian systemowych .Autor poświęcił też uwagę państwowym telewizjom informacyjnym pełniącym funkcję narzędzia  promocji, ale i propagandy.

medyMedycyna sądowa / Vincent J. DiMaio, Dominick DiMaio. - Wrocław : Edra Urban & Partner, cop. 2016.

Nowoczesny  podręcznik z zakresu medycyny sądowej. Adresowany do studentów medycyny, patomorfologów i patologów sądowych.

wiekWiek krwi / Bogusław Wołoszański. - Warszawa : Wydawnictwo Wołoszański, [2016].

Książka jest próbą wyjaśnienia tego co jest ważne dla zrozumienia XX wieku. Autor wkracza wprawdzie w obszar hipotez, ale bazuje przy tym na wynikach najnowszych badań historycznych.