Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

 

rozpoRozpoczynanie terapii integracji sensorycznej / Bonnie Arnwine . - Gdańsk : Harmonia Universalis - Grupa Wydawnicza Harmonia, 2016.

Książka ta zawiera wiele opisów wesołych i niedrogich zabaw sensorycznych, które można szybko przygotować i po których można szybko posprzątać w domu lub w ośrodku. W każdym rozdziale przedstawiono ćwiczenia oparte na danej potrzebie sensorycznej.

Sygn. MPLO 41069

 

 

balsamBalsam dla duszy do czytania z dzieckiem : opowiadania dla dzieci w wieku 5-8 lat / [oprac.] Jack Canfield I in. - Poznań : Dom Wydawniczy Rebis, 2015.

Oto zbiór ciepłych, prawdziwych historii o rodzinnych więziach, przyjaźni i pomocy bliźnim.

Sygn. MPLO 41030

 

 

 

 

rozwojRozwój dziecka a metody nauczania czytania i pisania / Anna Jurek. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2012.

Autorka przedstawia zagadnienie nauczania czytania i pisania w kontekście współczesnych teorii naukowych. Przybliża problem wzajemnych zależności między rozwojem dziecka a wyborem określonego podejścia metodycznego w nauczaniu piśmienności.

Sygn. MPLO 41024

 

 

100100 i więcej pomysłów, jak pomóc dziecku z dysleksją / Gavin Reid, Shannon Green . - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2015.

Publikacja to zbiór wypróbowanych i efektywnych metod pracy z dziećmi z diagnozą dysleksji. Zawarte w książce ćwiczenia i pomysły mogą być łatwo modyfikowane i dostosowywane do różnych rodzajów zajęć.

Sygn. MPLO 40868

 

 

ekoEkoinnowacje w przedsiębiorstwie : zarządzanie, pomiar i wpływ na wyniki finansowe / Justyna Przychodzeń. - Warszawa : CeDeWu, 2015.

Publikacja ta nie tylko systematyzuje zasoby współczesnej wiedzy na temat ekoinnowacji, ale także, poprzez szeroko przeprowadzone badania empiryczne, dostarcza nowych, ciekawych wniosków, które stanowią doskonały przyczynek do dalszych dyskusji i rozwoju wiedzy.

Sygn. MPLO 40814

 

 

pracaPraca socjalna z osobą uzależnioną i jej rodziną : wybrane problemy / pod red. nauk. Katarzyny Marii Wasilewskiej-Ostrowskiej. - Warszawa : Difin, 2014.

W publikacji Autorzy omówili, jak pracować w pomocy społecznej z osobą uzależnioną i jej rodziną, a w szczególności: wyjaśnili istotę uzależnienia, przedstawili wybrane problemy, na jakie może napotkać pracownik socjalny w pracy z uzależnioną osobą i jej rodziną, opisali profilaktykę uzależnień - jako przykład usług socjalnych.

Sygn. MPLO 40849

 

 

stryStryjeńska : diabli nadali / Angelika Kuźniak. - Wołowiec : Wydawnictwo Czarne : 2015.

Biografia znanej malarki dwudziestolecia międzywojennego, niezwykle barwnej postaci. Teraz może trochę zapomnianej i dlatego warto sięgnąć po tę pozycję. Autorka wykorzystuje w swojej pracy pamiętniki malarki oraz liczne materiały faktograficzne.

Sygn. MPLO 40378

 

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)