Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

tajeTajemnice wczesnych Słowian / Leszek Moczulski. - Warszawa : Bellona, cop. 2015.

Książka obejmuje okres od drugiego wieku starej do szóstego wieku nowej ery. W tym czasie Słowianie pojawiają się na kartach historii jako już ukształtowany, aktywny i odrębny lud europejski.

wielkiWielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych : teoria i scenariusze zabaw / [aut. Carlos Gispert et al.]. - Kielce : Wydawnictwo Jedność, cop. 2014.

Książka jest bogatym i wartościowym merytorycznie zbiorem propozycji gier i zabaw, jakie można przeprowadzić z grupą dzieci. Zabawy i gry nadają się zarówno do wykorzystania na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Zawiera również zagadnienia teoretyczne porządkujące wiedzę z zakresu teorii zabawy, psychologii rozwojowej oraz samego procesu edukacyjnego.

techTechniki socjoterapeutyczne w pracy z dzieckiem agresywnym / Renata Szczepanik, Agnieszka Jaros. - Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016.

Publikacja zawiera scenariusze zajęć zorientowanych na pracę z dziećmi agresywnymi oraz scenariusze przeznaczona do pracy z dziećmi zagrożonymi agresją ze strony rówieśników.

wsaloW salonie i w kuchni : opowieść o kulturze materialnej pałaców i dworów polskich w XIX wieku / Elżbieta Kowecka. - Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, 2016.

Autorka przenosi czytelnika w świat XIX-wiecznych polskich pałaców i dworów. Przybliża zapomniane zwyczaje i obrzędy, wyjaśnia i opisuje rzeczy, których znaczenie niekiedy dla wielu jest już niezrozumiałe.

dzieDziecięca matematyka - dwadzieścia lat później : książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków / Ewa Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska. - Kraków : CEBP, 2015.

Publikacja zawiera cele i treści kształcenia dla wszystkich obszarów edukacji matematycznej realizowanej w domu i w przedszkolach, z uwzględnieniem podstawy programowej. Prezentuje również wyniki badań naukowych i doświadczenia pedagogiczne gromadzone w ciągu minionych dwudziestu lat.

nieNiegrzeczne dzieci : 9 kroków do posłuszeństwa / George M. Kapalka. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2015.

Autor pokazuje, jak skutecznie nauczyć dziecko samokontroli. Proponuje prosty program składający się z dziewięciu kroków. Każdy krok zawiera praktyczne wskazówki, jak zachowywać się w typowych sytuacjach, które często są problematyczne dla rodziców.

paniPani zyskuje przy bliższym poznaniu / Krystyna Janda w rozmowie z Katarzyną Montgomery. - Warszawa : Prószyński Media, 2016.

Krystyna Janda opowiada o swoich najważniejszych rolach – tych życiowych i tych zawodowych, o powstawaniu filmów i przedstawień, o kulisach teatru, za które widzowie nie mają wstępu, o miłości, przyjaźni, śmierci i życiu…