Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

kulturoweKulturowe i społeczne aspekty niepełnosprawności / red. nauk. Piotr Tomaszewski, Kamilla Bargiel-Matusiewicz, Ewa Pisula. - Warszawa : Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2015.

Zbiór artykułów prezentujący problematykę niepełnosprawności w sposób interdyscyplinarny, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia czynników psychologicznych, społecznych oraz kulturowych. Autorzy badają czynniki warunkujące adaptację osób doświadczających problemów zdrowotnych, a także możliwości wspierania tych osób w ramach pomocy psychologicznej.

resocjalPedagogika resocjalizacyjna : w stronę uspołecznienia systemu oddziaływań / Wiesław Ambrozik. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2016.

Książka jest cennym uzupełnieniem dorobku pedagogiki resocjalizacyjnej, ale również drogowskazem intelektualnym w poszukiwaniach alternatywnych i efektywniejszych rozwiązań resocjalizacyjnych. Podręcznik poświęcony resocjalizacji w środowisku lokalnym jest pożądany w kształceniu nie tylko pedagogów resocjalizacyjnych, ale również pedagogów społecznych, pedagogów szkolnych, opiekuńczo-wychowawczych, socjologów i pracowników socjalnych.

pracaPraca przedszkola : wybrane zagadnienia teoretyczne, praktyczne i organizacyjne / red. nauk. Zbigniew Ostrach. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2016.

Celem tej publikacji jest prezentacja instytucji przedszkolnej, obejmująca: uwarunkowania historyczne rozwoju form opieki nad dzieckiem, zagadnienia związane z planowaniem i organizacją pracy w przedszkolu, wybrane sposoby stymulowania rozwoju dziecka przez biblioterapię i świadomy dobór zabaw z dzieckiem oraz informacje istotne dla osób planujących uruchomić przedszkole niepubliczne. Na publikację składa się 7 artykułów, których autorzy analizują wspomniane zagadnienia.

butyButy szczęścia / Ewa Woydyłło. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2016.

"Buty szczęścia to kolejna porcja dobrej energii od Ewy Woydyłło, która radzi co możemy zrobić dla siebie, co dla innych, a co uczynić dla swojego związku. Przestrzega też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i jak zawsze zapewnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany”.

tylkoTylko bez całowania! czyli Jak sobie radzić z niektórymi emocjami / Grzegorz Kasdepke. - Warszawa : Nasza Księgarnia, 2016.

„Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych uczuciom, między innymi tęsknocie, wstydowi, poczuciu krzywdy, zazdrości. Na końcu każdej historii znajdują się opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i rodziców”.

dzunglaDżungla miasta : klucz do bezpieczeństwa / Jacek Pałkiewicz ; sł. wstępne Adam Rapacki. - Poznań : Zysk i S-ka Wydawnictwo, cop. 2013.

Kompendium wiedzy o tym, jak przetrwać w dżungli miasta. Autor dzieli się radami, jak uniknąć pułapek, które nas otaczają, wskazuje właściwą postawę obronną w obliczu wszelkich zagrożeń. Pokazuje, jak reagować w niemalże wszystkich możliwych sytuacjach.

biblioBiblioteka dusz / Ransom Riggs. - Poznań : Media Rodzina, cop. 2016.

„Przygoda, która rozpoczęła się w Osobliwym domu pani Peregrine i trwała w Mieście cieni, ma wielki finał w Bibliotece dusz. Szesnastoletni Jacob odkrywa w sobie nową, potężną moc i wyrusza na ratunek osobliwym towarzyszom więzionym w pilnie strzeżonej twierdzy.”