Nowe książki –maj 2016 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

miedzy.bmpMiędzy psychologią, psychoterapią i filozofią praktyczną : poszukiwanie autentycznego życia w nurcie Gestalt / Mariola Paruzel-Czachura. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne ; Katowice : Uniwersytet Śląski, 2015.

Autorka rozpoczynając od rozważań na temat istoty filozofii i psychologii oraz relacji między nimi, przechodzi do przedstawienia filozoficznych podstaw psychoterapii Gestalt oraz wyjaśnienia, jak dzięki niej wieść autentyczne życie.

terapia.bmpTerapia schematów w zaburzeniu osobowości typu borderline / Arnoud Arntz, Hannie van Genderen. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2016.

Autorzy omawiają model pojęciowy borderline, metody leczenia, a także wiele praktycznych technik terapeutycznych. Poruszają zagadnienia związane z planowaniem terapii, budowaniem relacji terapeutycznej, wyborem i zastosowaniem technik poznawczych i behawioralnych, a także przełamywaniem wzorców zachowań i zakończeniem procesu terapeutycznego.

mala.bmpMała wielka zmiana : jak skuteczniej wywierać wpływ / Robert B. Cialdini [oraz] Steve J. Martin, Noah J. Goldstein. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2016.

Autorzy proponują wiele małych zmian które przyczyniają się do spektakularnych wyników, odwołując się do głęboko zakorzenionych ludzkich motywacji. Udowadniają, że małe zmiany przynoszą efekty.

proje.bmpProjektowanie badań społeczno-ekonomicznych : rekomendacje i praktyka badawcza / Małgorzata Rószkiewicz [et al.]. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2013.

Celem pracy jest prezentacja całościowo procesu badawczego oraz scharakteryzowanie metod realizacji badań empirycznych stosowanych w obszarze badań społeczno-ekonomicznych.

portrety.bmpPsychologiczne portrety człowieka : [praktyczna psychologia rozwojowa] / red. Anna I. Brzezińska. - Gdańsk : Gdańskie Wydaw. Psychologiczne, 2015.

Książka przedstawia osiem etapów rozwoju człowieka. Temat przedstawiany jest od strony zmian i osiągnięć rozwoju a także od strony zjawisk zagrażających realizacji zadań rozwojowych na tym właśnie etapie życia.

adopcja.bmpAdopcja i przywiązanie : praktyczny poradnik dla rodziców / Deborah D. Gray. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2015.

Książka podpowiada, jak nawiązać bliższe więzi, wypracować szacunek, współpracę, zaufanie i troskę między członkami rodziny adopcyjnej. Jej wielką zaletą są też opisy różnych przypadków, z jakimi zetknęła się w swojej pracy terapeutycznej autorka.

odkryj.bmpOdkryj swój Żywioł : jak odkryć swoje talenty, odnaleźć pasję i zmienić swoje życie / Ken Robinson, Lou Aronica. - Kraków : Wydawnictwo Element, 2015.

Praktyczny przewodnik, zawierający ćwiczenia, przykłady, pytania i porady, które pomogą odkryć naturalne talenty i odnaleźć prawdziwą pasję.

narze.bmpNarzeczona Schulza : apokryf / Agata Tuszyńska. - Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2015.

Autorka proponuje niezwykłą literacką opowieść, w której mieszają się dramatyczne wątki miłości i wojny. Pisarkę zainspirowała tym razem postać Juny, Józefiny Szelińskiej, jedynej kobiety, której Bruno Schulz zaproponował małżeństwo.