Nowe książki –listopad 2015 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych

 

500500 zdań polskich / Jerzy Bralczyk. - Wyd. nowe, poszerz. - Warszawa : Agora, 2015.

Jerzy Bralczyk nie tylko zebrał zdania, które najsilniej istnieją w świadomości Polaków, ale też z ich pomocą stworzył niezwykłą opowieść o polskiej mentalności, która odbija się w tym, jak mówimy .

Sygn. MPLO 39904

 

 

 

strelauRóżnice indywidualne : historia, determinanty, zastosowania / Jan Strelau. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe Scholar : Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, 2015.

Publikacja obejmuje wszystkie obszary, na których koncentruje się psychologia różnic indywidualnych, z uwzględnieniem także świata zwierząt. Przybliża zagadnienia ludzkiej osobowości. Szuka odpowiedzi na pytanie, jakie stawia sobie każdy : dlaczego jestem, jaki jestem? Czy wpływ na mój temperament miały fazy księżyca? A może za moim charakterem stała genetyka?

Sygn. MPLO 39931, 40102

 

bioBiomedyczne podstawy logopedii / red. nauk. Stanisław Milewski, Jerzy Kuczkowski, Katarzyna Kaczorowska-Bray. - Gdańsk : Harmonia Universalis, 2014.

Prezentowana wiedza dotyczy przede wszystkim rozwoju komunikacji człowieka od stanu embrionalnego poprzez zaburzenia artykulacji i mówienia dziecka, potem człowieka dorosłego aż po właściwości mowy i mówienia pacjentów w wieku senioralnym.

Sygn. MPLO 39932

 

 

antroAntropologia wojny / Ludwik Stomma. - Warszawa : Wydawnictwo Iskry, 2014.

Autor ukazuje dzieje i miejsce konfliktów zbrojnych w historii ludzkości, gdyż wojny stały się częścią naszej cywilizacji i z niezwykłą mocą od wieków wpływają na jej kształt.

Sygn. MPLO 39953

 

 

 

 

melpoApetyt na Melpomenę / Piotr Kitrasiewicz. - Warszawa : Biblioteka Analiz, 2015.

Książka jest zbiorem recenzji ze spektakli w teatrach warszawskich z okresu ostatnich 10 lat. Powinna szczególnie przypaść do gustu widzom teatrów warszawskich, ale również osobom zainteresowanym literaturą, a zwłaszcza dramatem. Poza tym jest to znakomita pozycja dla historyków teatru.

Sygn. MPLO 39955

 

 

biegunyPolskie bieguny : społeczeństwo w czasach kryzysu / red. Maria Jarosz. - Warszawa : Instytut Studiów Politycznych PAN : Oficyna Naukowa, 2013.

Publikacja zawiera analizę polskiej rzeczywistości i jej postrzegania. Analizuje problemy nierówności, biedy i wykluczenia.

Sygn. MPLO 40013

 

 

 

 

paryzParyż miasto sztuki i miłości w czasach belle époque / Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marta Orzeszyna. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, cop. 2015.

Opowieść o jednym z najbarwniejszych okresów w dziejach Paryża powszechnie kojarzonego z szaloną zabawą w Moulin Rouge i kankanem.” Porywająca, ilustrowana fotografiami z epoki, podróż w czasie, pełna niezwykłych historii, barwnych postaci, burzliwych miłości, wybitnych dzieł sztuki i literatury pozwala poczuć duszę miasta świateł z przełomu wieków.”

Sygn. MPLO 39775

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)