Nowe książki – marzec 2015 r.

 

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

 

obceNauczanie języków obcych w edukacji wczesnoszkolnej / Grażyna Erenc-Grygoruk. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2013.

Publikacja wyczerpuje tematykę nauczania języków na poziomie wczesnoszkolnym i zwraca uwagę na złożoność oraz wieloaspektowość tego nauczania. Zgromadzone informację pozwolą nie tylko na lepsze zrozumienie mechanizmów szkolnych, ale również na wzbogacenie swojego warsztatu.

Sygn. MPLO 39579

 

 

 

dorastanieDorastanie do miłości : scenariusze zajęć wychowawczych i prorodzinnych dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych / Maria Kwiek, Iwona Nowak. - Kraków : Wydawnictwo Rubikon, 2013.

Nauczyciele wychowania do życia w rodzinie, pedagodzy i wychowawcy otrzymują przemyślane, sprawdzone w toku kilkunastoletniej praktyki materiały dydaktyczne, które pomogą im w realizacji w praktyce szkolnej tych niełatwych tematów.

Sygn. MPLO 39581

 

 

zdolneZdolne, ale rozkojarzone : wspieranie rozwoju dziecka za pomocą treningu umiejętności wykonawczych / Peg Dawson, Richard Guare. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, cop. 2012.

Książka pokazuje co mogą zrobić rodzice aby pomóc swojemu dziecku. Jak rozpoznać mocne i słabe strony dziecka oraz jak zastosować sprawdzone metody zwiększania konkretnych umiejętności. Niewielkie zmiany mogą przynieść wielką poprawę.

Sygn. MPLO 39571

 

 

staroscPsychologia starzenia się i starości / Stanisława Steuden. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2012.

Podręcznik wprowadzający w problematykę psychologii starości. Omawia potencjalność człowieka w podeszłym wieku oraz problemy związane z zaburzeniami zdrowia psychicznego i somatycznego.

Sygn. MPLO 39487

 

 

 

dysleDiagnoza dysleksji : najważniejsze problemy / pod red. Grażyny Krasowicz-Kupis. - Wyd. 2 (popr.). - Gdańsk : Wydawnictwo Harmonia, 2012.

Książka adresowana jest przede wszystkim do praktyków – psychologów, pedagogów i logopedów, którzy profesjonalnie zajmują się diagnozą tego zaburzenia i innych trudności szkolnych.

Sygn. MPLO 39621

 

 

 

plecSocjologia płci : płeć w ujęciu globalnym / Raewyn Conell ; tł. Olga Siara. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2013.

Autor w jasny i przystępny sposób pokazuje zakorzenione mity dotyczące różnic płciowych, analizuje znaczenie płci w codziennym życiu jednostek z różnych stron świata.

Sygn. MPLO 39449

 

 

 

 

zboroHumor w genach / Hanna Zborowska z Kobuszewskich. - Wyd. 1. w tej ed., popr. i rozszerz. - Warszawa : Wydawnictwo Nisza, 2011.

Jest to saga rodzinna. Jak każda rodzina ta również przeżywa lepsze i gorsze czasy. Autorka potrafiła wszystko opowiedzieć dowcipnie, bez wygłupów, bez starych anegdot, po prostu z poczuciem humoru.

Sygn. MPLO 39394

 

 

 

Informacje o dostępności prezentowanych publikacji uzyskacie Państwo przeglądając katalogi on-line lub bezpośrednio kontaktując się z pracownikami Biblioteki.

(es)