Nowe książki – listopad 2014 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

wywiad Wywiad psychologiczny / red. nauk. Katarzyna Stemplewska-Żakowicz, Krzysztof Krejtz. - Warszawa : Pracownia Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, 2013.

Komplet 3-tomowy :

1.Wywiad jako postępowanie badawcze, 2. Wywiad jako spotkanie z człowiekiem, 3. Wywiad w różnych kontekstach praktycznych.Czyli wszystko co trzeba wiedzieć o wywiadzie psychologicznym.

Sygn. MPLO 39622/39624

jakJak osiągać sukcesy w nauce : uwaga, równowaga i koordynacja / Sally Goddard Blythe. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011.

Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, dlaczego zakłócenia umiejętności sensomotorycznych negatywnie wpływają na rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalny dziecka, a także dlaczego mogą być przyczyną specyficznych trudności w nauce oraz niedojrzałego zachowania uczniów.

poradnikPoradnik dla kobiet ofiar przemocy / : metody wykrywania i przeciwdziałania przemocy w rodzinie / Consuelo Barea. - Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2010.

Autorka za cel postawiła sobie nauczyć kobiety doświadczające przemocy ze strony najbliższych radzenia sobie w trudnych sytuacjach (zagrożenia zdrowia i życia, również dzieci). Consuelo Barea udziela ofiarom przemocy konkretnych porad, m.in. wskazuje gdzie mogą szukać pomocy medycznej, socjalnej i prawnej.

etykaEtyka prawnicza / Roman Tokarczyk. - Wyd. 5. - Warszawa : LexisNexis Polska, 2011.

Książka stanowi systematyczny wykład problemów etyki prawniczej, który może stać się bardzo przydatnym instrumentem dydaktycznym.

nierownoscNierówność szans edukacyjnych- przyczyny, skutki, koncepcje zmian : praca zbiorowa / pod red. Wiktora Żłobickiego i Beaty Maj. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2012.

Książka poświęcona problematyce nierówności w dostępie do edukacji i udziału poszczególnych grup społecznych w kształceniu różnego typu i na różnych poziomach w Polsce oraz w innych krajach Europy.

systemySystemy edukacji w krajach europejskich / red. nauk. Eugenia Potulicka, Dobrochna Hildebrandt-Wypych, Celina Czech-Włodarczyk. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2013.

Książka ma być przede wszystkim podręcznikiem do zajęć z pedagogiki porównawczej, a także socjologii wychowania czy polityki oświatowej. Znajdują się w niej również treści dotyczące wychowania przedszkolnego czy nauczania początkowego.

cooglupiaCo ogłupia nasze dzieci? : nowe media jako wyzwanie dla rodziców / Jürgen Holtkamp ; tł. Laura Mohort-Kopaczyńska. - Kraków : Salwator, cop. 2011.

W książce Holtkampa można znaleźć wiele przydatnych rad, jak postępować z młodymi ludźmi, żeby nie zatracili się w bogatej ofercie medialnej i umieli uniknąć cyfrowych pułapek. Autor wyjaśnia, czy nowe propozycje komunikacji, które oferuje nam internet, stanowią zagrożenie dla naszych dzieci, i radzi, jak umiejętnie z  nich korzystać.

zlodziejkaZłodziejka książek /Markus Zusak . - Warszawa : "Nasza Księgarnia", 2014.

Mroczne czasy III Rzeszy, II wojna światowa i historia dziewczynki o imieniu Liesel.

Książka wzrusza i zmusza do refleksji nad życiem i śmiercią. W 2014 powieść została zekranizowana.