Nowe książki –wrzesień 2014 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

patoPatologia fonoholizmu : przyczyny, skutki i leczenie uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonu komórkowego / Stanisław Kozak. - Warszawa : Difin, 2013.

Myślą przewodnią prezentowanej książki jest pogląd, że świata realnego nie można zastąpić światem wirtualnym w internecie czy telefonie komórkowym. Nomofobia (z ang. no mobile phone phobia), czyli lęk przed odcięciem od telefonu, staje się zjawiskiem powszechnym.

MPLO   38816

przedPrzedsiębiorczość jako proces współoddziaływania sposobności i intencji przedsiębiorczych / Agnieszka Kurczewska. - Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2013.

W książce zaprezentowano syntezę najnowszych kierunków badań naukowych w dziedzinie przedsiębiorczości na świecie.

MPLO 38837

postPedagogie postu : preteksty, konteksty, podteksty / Zbigniew Kwieciński. - Kraków : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2012.

To lektura specjalistyczna, adresowana przede wszystkim do pedagogów teoretyków i praktyków oraz studentów wielu kierunków pedagogiki i innych dyscyplin nauk humanistycznych i społecznych. Oprócz treści właściwych zyskają pomoc w zamieszczonych po każdym rozdziale Materiałach uzupełniających.

MPLO   38840

zarzaZarządzanie projektami i procesami : teoria i przypadki praktyczne / red. nauk. Marek Wirkus. - Warszawa : Difin, 2013.

Książka stanowi całościowe i logiczne kompendium pewnego obszaru wiedzy wynikającej z wykonanych działań praktycznych i przeprowadzonych analiz teoretycznych na temat projektów i procesów różnych branż działalności gospodarczej.

MPLO   38899

patrzPatrz mi w oczy : moje życie z zespołem Aspergera / John Elder Robison. - Warszawa : Wydawnictwo Linia, 2013.

U Johna Eldera Robisona w wieku dorosłym zdiagnozowano zespół Aspergera. Jego biografia to gorzka ale również zabawna historia człowieka, który ze swoich słabości potrafił uczynić ogromne zalety.

MPLO   38937

audytAudyt wewnętrzny w strukturze kontroli zarządczej / red. nauk. Teresa Kiziukiewicz. - Warszawa : Difin, 2013.

Opracowanie jest adresowane do audytorów oraz przedstawicieli kierownictw jednostek korzystających z ustaleń audytu.

MPLO   39209

siostryCharlotte Brontë i jej siostry śpiące / Eryk Ostrowski. - [Warszawa] : Wydawnictwo MG, cop. 2013.

Książka zawiera nigdy nie tłumaczone na język polski listy Emily i Anne Brontë, wspomnienia Charlotte o siostrach i jej przedmowę do Wichrowych Wzgórz oraz wybór wierszy rodzeństwa Brontë.

MPLO   39244