Nowe książki –luty 2014 r.

Wybrane pozycje. Opisy na podstawie zasobów internetowych.

badanieBadanie gotowości szkolnej : materiały dla nauczyciela / Hanna Derewlana, Beata Wosińska. - Wyd. 4. - Warszawa : Nowa Era, 2013.

Proponowana przez Autorki strategia diagnozowania i wspomagania rozwoju dziecka przedszkolnego, umożliwia ona rozpoznanie jego możliwości we wszystkich sferach rozwojowych i zapewnienie mu odpowiedniego wsparcia z uwzględnieniem jego potrzeb i zainteresowań.

Sygn. MPLO   38687

aspiAspiracje życiowe młodzieży w środowisku kulturowo zróżnicowanym / Anna Zawada. - Kraków ; Katowice : Oficyna Wydawnicza "Impuls", 2013.

W rozprawie Autorka analizuje różne rodzaje aspiracji życiowych ze względu na ich treść (edukacyjne, zawodowe, w zakresie aktywności w sferze publicznej, wolnoczasowe, dotyczące środowiska zamieszkania, rodzinne). Próbuje także uchwycić i zbadać zagrożenia stojące na drodze realizacji aspiracji życiowych młodzieży.

Sygn. MPLO   38683

pozyPozytywna psychologia porażki : jak z cytryn zrobić lemoniadę / Paweł Fortuna. - Sopot : Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2012.

Autor niniejszej książki przekonuje nas, że porażka to doskonała informacja zwrotna, umożliwiająca zweryfikowanie celów życiowych i sposobów ich realizacji.

Sygn.   MPLO   38938

rysunkiCo nam mówią rysunki dzieci / Nora Rodríguez . - Kielce : Wydawnictwo "Jedność", 2013.

Zamieszczone w książce rysunki zostały posegregowane w dwa główne działy (przedstawiające rodzinę oraz spontaniczne) i poprzedzone ogólnymi wiadomościami dotyczącymi sposobu przelewania na papier odczuwanych przez dziecko stanów emocjonalnych.

Sygn. MPLO   38701

specjalneSpecjalne potrzeby edukacyjne : wskazówki dla nauczycieli / Jenny Thompson ; przekł. Jolanta Bartosik. - Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2013.

Pomoc dla nauczycieli w rozpoznawaniu, rozumieniu i wspieraniu uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi: ADHD, dysleksją, dyspraksją, autyzmem, niepełnosprawnością słuchową i wzrokową.

Sygn.   MPLO   38850

kosmetykaKosmetyka stosowana / Joanna Dylewska-Grzelakowska. - Wyd. 13. - Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 2013.

Książka zawiera podstawowe wiadomości na temat technik wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w gabinecie kosmetycznym i poparte teorią budowy anatomicznej człowieka w zakresie niezbędnym kosmetyczce w codziennej pracy.

Sygn.   MPLO   38922

fabFabrykantka aniołków / Camilla Läckberg ; przeł. Inga Sawicka. - Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, 2013.

W niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła bez śladu prawie cała rodzina z małej wyspy Valö. Pisarka tworzy nie tylko pełne napięcia i tajemniczego klimatu thrillery, lecz także wciągające powieści obyczajowe z obrazem współczesnej szwedzkiej prowincji w tle.

Sygn.   MPLO   38932